Farmář našel opuštěnou fenku se štěňaty v krabici

Když se svět dozvěděl o farmáři, který náhodou našel krabici plnou štěňat, mnozí se snažili vypátrat toho, kdo je odložil. Podle mnoha lidí si někteří nemají zvířata vůbec pořizovat.

i Zdroj obrázku: Pixabay.com
                   

Krabici plnou nešťastných psů našel jistý farmář uprostřed pole v Missouri. Kdosi zavřel nebohou fenku spolu se štěňaty do lepenkové krabice a nechal je napospas osudu. Příběh farmář vyprávěl pro místní noviny.

Agentura pro dobré životní podmínky zvířat zveřejnila snímky opuštěné feny se štěňaty.

Zvířata byla umístěna do dobré rodiny

Farmář projížděl kolem prázdného pole, když uviděl z krabice vykukovat hlavu. Nejdříve si myslel, že se mu něco zdálo, později se ale zastavil a začal krabici hledat. Našel pouze fenku vyhublou na kost spolu s několika štěňaty, kterým mohlo být nanejvýš pár týdnů. Všichni zůstali v krabici na prázdném poli bez jídla i bez vody. Byli dehydratovaní a jedno ze štěňat tento hrozný čin nepřežilo.

iZdroj obrázku: Pixabay.com
Ne každý by měl mít psa

Zbytek rodinky se ale dostal do dobrých rukou. Organizace koordinovala přepravu fenky i jejích štěňat. Dostali se do pěstounského domu k milující rodině a jsou na dobré cestě se plně zotavit. Organizace poděkovala všem dárcům peněz i materiálních věcí, a také za ty, kteří si zubožená zvířata vezmou pod svá křídla a starají se o ně, dokud se neuzdraví.

Stává se to dnes a denně, lidé se nechtěných mláďat zbavují jakkoliv

Spousta organizací a útulků denně řeší problémy týkající se nechtěných mláďat. Každou chvíli jim zazvoní telefon s prosbou, zda by si k sobě nemohli vzít koťata, která někdo našel na cestě, na statku, v kůlně a podobně. Situace je kritická hlavně na jaře a v období po Vánocích, kdy si děti rozmyslí, že se vlastně o zvířátko starat nechtějí a rodiče nemají jinou možnost, než ho dát pryč.

Ve společnosti je stále ještě tabu téma kastrace, která je nezbytně nutná pro každé volně se potulující zvíře. Útulky jsou plné právě proto, že lidé svoje zvířata nekastrují, protože by alespoň jednou za život měla mít mláďata. Pokud je ale sami nerozdají, rozhodnou se pro tento krok, který je nehumánní. Proto pokud se rozhodnete pořídit si zvířátko, určitě se podívejte po schválených chovných stanicích nebo zajděte do nejbližšího útulku, kde určitě najdete toho správného kamaráda. Zachráníte tím jeden zvířecí život a získáte parťáka na několik let.

Diskuze Vstoupit do diskuze
97 lidí právě čte
Zobrazit další články