Důležité poselství 80leté důchodkyně mladším generacím. Tyto řádky vám kompletně změní pohled na život

80letá babička se rozhodla podělit s mladšími generacemi o důležité poselství. Díky svému nadhledu dala dohromady několik věcí, které jsou podle ní v životě nejdůležitější.

Stařenka i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Tento krásný dopis nám dorazil od paní Mileny Růžičkové z Prostějova. Po rozhovoru se svou maminkou, která nedávno oslavila 80. narozeniny, cítila potřebu se o jeho obsah s někým podělit. Paní Františka si totiž přála, aby si tyto řádky přečetlo co nejvíce lidí z mladších generací a třeba si z jejích rad také něco odnesli.

Chtěla svou moudrost předat dál

Paní Františka, maminka paní Růžičkové, totiž údajně cítí, že se její život vzhledem k jejímu věku postupně chýlí ke konci, a chtěla svým dětem předat co nejvíce rad. Po rozhovoru s nejstarší ze svých dcer se domluvily, že se pokusí toto poselství dostat mezi co nejvíce lidí. Mnoho členů její rodiny se jí ptalo, jak je možné, že je ve svém věku stále tak fyzicky i psychicky v pořádku, a ona na to prý má několik tipů.

Důležitá je skromnost

Rozpovídala se o tom, že na prvním místě je skromnost a pokora. Sama často tvrdí, že přestože je tak skromná, stejně má dluhy. Tím prý myslí to, že dluží Bohu za to, že ji na světě nechal už krásných 80 let a že má zdravé děti a vnoučata. Říká, že každý jeden rok jejího života byl něčím zajímavý a z každého má spoustu vzpomínek. Nejdůležitější totiž podle ní nejsou peníze a majetek, ale právě zážitky.

Chovat se hezky k ostatním

Mluvila také o tom, že nikdy neměla lehký život. Vyskytla se spousta věcí, které si musela vybojovat, a zažila spoustu strašných událostí, ale vždy to vše nějak zvládla. Je podle ní důležité chovat se k okolí tak, jak chceme, aby se okolí chovalo k nám, na což dnes podle jejího názoru spousta lidí zapomíná – ke svým bližním se nechovají hezky.

stará žena iZdroj fotografie: Depositphotos

Jídelníček je podstatný

Před nějakým časem vyšel na DámskémDeníku článek také o 109leté paní, která se rozhodla sdílet svůj návod na dlouhověkost. Obě ženy se shodly v tom, že je dobré dbát na svůj jídelníček. Paní Františka tvrdí, že by se lidé měli stravovat více jako kdysi, jíst hodně lokálních potravin a nespoléhat na polotovary ze supermarketů. To je prý hlavní věc, která jim zajistí fyzické zdraví.

Co říkáte na toto poselství?

Diskuze Vstoupit do diskuze
91 lidí právě čte
Zobrazit další články