Maminka se rozhodla, že své dcerce s Downovým syndromem vyrobí speciální panenku. Její reakce stojí za to

Její dcera se narodila s Downovým syndromem. Aby jí maminka udělala radost, rozhodla se, že jí vyrobí panenku, která bude vypadat stejně, jako její dcerka.

Dívka s downovým syndromem i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Olive Mohlmanová, dvouletá holčička, obdržela před dvěma lety od své matky Kimberly (39) speciální panenku. Tato panenka byla vyrobena tak, aby vypadala jako dvouleté dítě s Downovým syndromem. Olive byla z tohoto daru nadšená, což ukazuje i roztomilé video, které její matka natočila. V videu je vidět, jak Olive nadšeně otevírá balení panenky, která vypadá jako ona. Dívka vydává radostný zvuk „oooo“ a sleduje panenku se šokovaným výrazem. 

Speciální dárek 

Na videu jde vidět, jak má holčička obrovskou radost, panenku objímá, hladí a líbá. Její matka Kimberly přiznala, že se „dojatá slzami štěstí„, když viděla Olive tak reagovat na panenku. „Byla jsem jako matka pyšná, když jsem viděla její reakci – bylo jasné, že se jí panenka opravdu líbí,“ říká Kimberly a dodává, že je skvělé mít schopnost rozdávat radost v obtížných časech. Olivina videa rozdávají radost i ostatním. Na YouTube video zhlédlo více než 1,5 milionu lidí. 

Obrovská radost

Myslím si, že je to dokonalé video, které dokáže lidi rozesmát a dojmout. V těchto stresujících časech je důležité si uvědomit, co skutečně má hodnotu,“ říká matka, která panenku darovala své dceři loni během covidové karantény. 

Dopad na společnost

V současné době se stále více výrobců hraček zaměřuje na vytváření panenek, které reprezentují různorodost společnosti. Snaží se vytvářet i panenky s Downovým syndromem. Jedním z takových výrobců je například společnost Miniland. Vyrábějí panenky s Downovým syndromem, s brýlemi, různými odstíny pleti a dalšími rysy, které je odlišují od tradičních, uniformních hraček. Cílem je umožnit dětem poznat rozmanitost a rozvíjet sociální dovednosti, jako je empatie a tolerance, jak je uvedeno na stránce výrobce.

Zároveň tím chtějí výrobci jasně dát najevo, že jsou si všichni rovni nehledě na to, jak vypadají nebo s jakou barvou pleti se narodili.

Co na tento nápad říkáte?

Diskuze Vstoupit do diskuze
99 lidí právě čte
Autor článku

Marek Motyčák

Zobrazit další články