Dojemné a překvapivé první setkání novorozeněte a rodinného psa

Jak může dopadnout první setkání novorozence se psem, který je dlouholetým členem domácnosti? Z něčeho podobného má obavu řada chovatelů. Ukazuje se, že zcela zbytečně.

i Zdroj obrázku: Pixabay.com
                   

Když si maminka čerstvě narozené holčičky dovezla svůj malý uzlíček štěstí z porodnice, měla obavy, jak miminko přijme její boxer, fenka Bella. Tušila, že může nastat situace, kdy bude Bella na maminko žárlit a v lepším případě bude dítě ignorovat, v horším případě mu nějakým způsobem ublíží.

iZdroj obrázku: YouTube.com

První momenty seznamování dopadly nad očekávání dobře a rodiče si mohli oddechnout. Pes na malou Malinu reagoval výborně, dokonce se okamžitě uvelebil v dětském pokoji pod její postýlkou a pospával tam. Co ale později natočila překvapená novopečená máma, když přišla do dětského pokoje zkontrolovat dítě, překonalo všechny představy šťastných rodičů.

iZdroj obrázku: YouTube.com

Fenka boxera ochránkyní a vrchním hlídačem novorozeného děvčátka

Když maminku malé holčičky přivolalo kňourání, ozývající se z dětské postýlky, ihned vyrazila dítě zkontrolovat. Jakmile vstoupila do pokoje, nemohla uvěřit svým očím. Děťátko tence poplakávalo a fenka Bella popocházela bezradně sem a tam po pokoji ke své paničce a zpět, aby jí dala najevo, že její mládě potřebuje pomoc.

iZdroj obrázku: YouTube.com

Překvapená maminka si celou roztomilou situaci natočila na mobilní telefon a později zveřejnila na YouTube, kde má video přes deset milionů shlédnutí.

I bojový pes může být nejlepším přítelem malého dítěte

Pes a malá holčička si vytvořili pouto během chvilky. Bella dokonce odmítala opustit dětský pokoj na noc a začala spávat každou noc pod postýlkou svojí malé kamarádky, aby mohla v případě potřeby dojít pro rodiče, kteří miminko uklidní nebo nakrmí.

iZdroj obrázku: Pixabay.com
Fenka boxera je ochránkyní a vrchním hlídačem novorozeného děvčátka

Kdykoliv dítě začne brečet, Bella okamžitě běží k rodičům do ložnice a dává jim najevo, že je třeba zakročit. Za svoje věrné služby hlídacího psa a chůvy bývá pravidelně odměňována pamlsky. Tento příklad ukazuje, jak silná je psí láska k jeho lidem a že při správné výchově je i bojovné plemeno spolehlivým partnerem. Pokud máte psa a čekáte dítě, po jeho narození byste měli:

iZdroj obrázku: Pixabay.com
Pes a malá holčička si vytvořili pouto během chvilky
  • Hned po návratu z porodnice nechat psovi nového obyvatele domu očichat.
  • Nezapomínat na venčení a snažit se psa unavit.
  • Nevynechávat psa při péči o dítě, nechat ho pozorovat koupání apod.
Diskuze Vstoupit do diskuze
95 lidí právě čte
Zobrazit další články