Po dlouhém boji se zákeřnou nemocí nás navždy opustila všemi milovaná hudebnice

Když jí lékaři diagnostikovali rakovinu prsu poprvé, bylo její malé dceři půl roku. Odhodlaně se pustila do boje s nevyzpytatelným protivníkem a zdálo se, že nad nemocí vyhrává.

Hořící i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Umělecký svět zasáhla krutá rána. Po dlouhém boji s onkologickým onemocněním zemřela v pouhých 34 letech slovenská hudebnice Stanislava Apfelová. Smutnou zprávu o skonu talentované kytaristky a baskytaristky skupin Zlokot a Toddler punk oznámili její nejbližší na sociálních sítích. S rakovinou prsu bojovala maminka čtyřleté holčičky Lindy poprvé v roce 2020 a zdálo se, že léčba zabrala. Letos se ale nemoc vrátila.

Dobrosrdeční lidé se složili na drahou léčbu

U nadané muzikantky diagnostikovali lékaři rakovinu prsu ve třetím stádiu už před čtyřmi roky. Podstoupila operaci, ozařování a náročnou chemoterapii. Chvíli to vypadalo, že je všechno na relativně dobré cestě. Jenže letos se nevyzpytatelná nemoc vrátila a jedinou nadějí byl pro zoufalou mladou ženu drahý lék, který ale slovenské pojišťovny neproplácejí.

Jedna dávka stojí 4 500 eur, což je v přepočtu zhruba 111 tisíc korun. „Nevím, co na to říct. Je mi 34 let, mám malou dceru a celý život před sebou. Když jsem se to dozvěděla, vyděsilo mě to,“ svěřila se tehdy televizi Markíza. Na internetu se zvedla vlna solidarity a během pár dnů se podařilo vybrat asi 300 tisíc eur, tedy přibližně 7,4 milionu korun.

Tentokrát byla zákeřná nemoc silnější

Peníze ze sbírky nakonec pomohly také dalším lidem s podobnou diagnózou. „Moc tady chci ještě být pro svou 4letou dcerku, pro svého partnera Erika, odehrát ještě mnoho koncertů, nahrát album se Zlokotem, Toddler punkem… Nemám pocit, že moje role by ve 34 letech měla být na tomto světě naplněna,“ cituje televize Pluska vyjádření hudebnice z února, kdy stála na startu dalšího boje s nemocí.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Stanka Apfelova (@jablllcko)

Tentokrát ale byla rakovina silnější a slovenská muzikantka jí 21. května podlehla. Smutnou zprávu oznámil podle televize RTVS její partner Erik na sociálních sítích. „Díky, lásko, za všechno, byla jsi nejlepší manželka, maminka, kamarádka a samozřejmě basačka a kytaristka. Byla jsi hozena do boje, který se nedal vyhrát, ale bila ses jako lev,“ napsal zdrcený partner zesnulé hudebnice.

Co říkáte na děsivý příběh slovenské muzikantky?

Diskuze Vstoupit do diskuze
63 lidí právě čte
Zobrazit další články