Jeho dcera umřela na rakovinu. Otec se rozhodl sdílet poslední fotografii, aby pomohl lidem v podobné situaci

Muž, jehož dcera zemřela na rakovinu, se rozhodl sdílet fotografie z jejich posledních dní, aby tak pomohl ostatním v jejich situaci.

matka a dítě s rakovinou i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Rakovina je jednou z nemocí, na kterou neexistuje lék. Spousta léčebných metod ji dokáže zpomalit, nebo částečně zastavit, ale může se bez varování objevit znovu. Je zničující, její účinky udělají z dříve zdravého člověka naprosto jinou a zdrcenou osobu. Vidět dospělé lidi trpící touto nemocí těsně před smrtí je hrozné, avšak být svědkem toho, jak se do této fáze dostane vaše vlastní maličké dítě, je naprosto zdrcující.

Ve vteřině se jim změnil život

Andy a Nicki žili se svou dcerou spokojeným životem. Byli obyčejná rodina, která si užívala každé společné chvíle, podnikali spoustu výletů. Rodiče se snažili dát své holčičce to nejlepší možné dětství. Jejich štěstí se však ve vteřina sesypalo jako domeček z karet. Vše začalo, když byla malé Jessica zjištěna infekce v kostech. Kvůli tomu musela být hospitalizovaná dlouhých deset týdnů v nemocnici.

Když byla konečně propuštěná, oblečená a nachystaná k odchodu, přišel za nimi lékař s tím, že musí v nemocnici ještě zůstat na další testy, protože ty dosavadní odhalily nějaký problém. Po dalších vyšetřeních měli doktoři jasno. Nález se ukázal jako rakovina jater. Bylo zapotřebí okamžitě zahájit léčbu, aby se tato zákeřná nemoc nemohla šířit do dalších částí jejího malého tělíčka. Zhoubný nádor byl však velmi agresivní, avšak rodina stále doufala v zázrak.

Fotil poslední dny své dcery

Lékaři však přišli s další smutnou zprávou. Léčba by Jessice prodloužila život jen o nějaký čas, ale nikdy by jí zcela nevyléčila. A tak se Andy a Nicky rozhodli udělat to, co bylo pro jejich dcerku nejlepší, a to zastavit veškeré léčebné procedury. „Měl jsem pocit, jako kdyby mi někdo vytrhl srdce z těla a vysával vzduch z plic,“ svěřil se zdrcený otec. Nejhorší pro dívčiny rodiče byl fakt, že jejich malé holčičce zbývalo už jen pár týdnů života.

A tak se její otec, jež se živí jako fotograf, rozhodl pro něco neobvyklého. Vymyslel projet, ve kterém zachytil všechny poslední dny své dcerky. Chtěl tak pomoci ostatním, když on své dítě již zachránit nedokázal. Srdcervoucí fotografie měly zvýšit povědomí o kruté realitě rakoviny u dětí. Andy doufá, že příběh jeho dcery bude inspirací pro mnohem více úsilí, výzkumů a financování léčebných projektů. Přeje si, aby se konečně našel lék, který zabrání jiným rodinám zažit to, co musela prožít jeho rodina. Krátce po zveřejnění fotografií Jessica zemřela.

Co si myslíte o jeho rozhodnutí?

Diskuze Vstoupit do diskuze
73 lidí právě čte
Zobrazit další články