Během ponoru delfín usilovně vyžadoval pozornost potápěče. Jakmile se muž dozvěděl důvod, okamžitě začal jednat

Spousta lidí má velmi ráda zvířata a nebojí se jim kdykoli pomoci. Podobně na tom je i tento potápěč, jehož vyhlédl delfín v nesnázích.

i Zdroj fotografie: Depositphoto
                   

Někteří lidé mají ke zvířatům opravdu hezký vztah a není jim lhostejné, když jsou v nějakém nebezpečí. Pokud je to v jejich silách, tak se jim v těchto situacích snaží pomoct, aby jim ulevili z jejich nepříjemností. Spousta lidí zajde i tak daleko, že při takové pomoci riskuje své vlastní zdraví. Velmi zajímavý příběh se odehrál při jednom ponoru, kdy na potápěče narazil delfín, který potřeboval pomoc. Celou naši redakci tento příběh dojal a zároveň trochu naštval.

Muž se potápěl

Jednoho dne se muž rozhodl vyrazit na svůj dobrodružný výlet. Ten zahrnoval převážně potápění, k čemuž měl jednoduchý důvod. Jak uvádí web Bioguia, chtěl totiž v moři pozorovat manty, což jsou neuvěřitelná stvoření. Potápěč se také zabývá jejich focením a natáčením. Měl tak v úmyslu pořídit nějaký nový materiál ze svého pozorování, se kterým by mohl dále pracovat. To však ještě netušil, co ho ten den potká.

Připlaval k němu delfín

V jednu chvíli během ponoru muž spatřil, jak se k němu blíží nějaké stvoření. Po chviličce zjistil, že se jedná o delfína. I když chtěl sledovat spíše manty, tak ho zaujal delfín svým chováním. To totiž bylo velmi netradiční. Zvíře plulo přímo k němu a vypadalo, jako by potřebovalo pomoc. Pár metrů před mužem se však delfín zastavil a čekal na reakci potápěče. Ten se mu snažil dát pokyn, že může připlout blíže a čekal, zda to delfín pochopí. Naštěstí jsou to inteligentní zvířata a tak delfín připlul k muži.

Delfín byl zraněný

Jakmile se delfín k rybáři přiblížil, bylo jasné, proč se tak choval. Jak píše i HappyHunde, měl ploutev omotanou vlascem a ve svém těle měl zaseknutý rybářský háček. Potápěč tak urychleně zahájil záchrannou operaci, během níž se snažil delfínovi pomoct. To nebylo vůbec jednoduché, protože potřeboval, aby se zvíře co nejméně hýbalo. Delfín však musel vykonávat alespoň minimální pohyb, což je ve vodě nezbytné. Celá jeho záchrana tak byla o to těžší a pro muže to nebylo vůbec nic jednoduchého.

Delfín iZdroj fotografie: Pixabay

Vše dobře dopadlo

Záchrana zvířete je vždy pro člověka trochu ošemetná, jelikož netuší, jak se zvíře bude chovat. O jedné takové záchraně pejska jsme psali nedávno na Dámském Deníku. Potápěči se nakonec s velikým úsilím podařilo delfínovi v rámci možností pomoct. Vlasec ustřihl tak, aby ho nijak nelimitoval a háček se mu podařilo vytáhnout. Vysvobozený delfín byl moc šťastný, že může opět svobodně plavat v moři. Čin bezohledných rybářů byl naprosto nezodpovědný a neměli by tuto aktivitu dělat, když kvůli ní trpí nevinná zvířata.

Které zvíře se podařilo zachránit vám?

Diskuze Vstoupit do diskuze
125 lidí právě čte
Autor článku

Klára Kozáková

Mé poutavé a zábavné články zasahují do srdce čtenářů, nabízejí nejen aktuální bulvární události, ale také inspiraci pro moderní životní styl. S otevřeným přístupem podněcuji čtenáře k prožívání každého dne plným dechem a radosti. Jako průvodkyně světem bulváru a lifestyle jsem neúnavnou kreativní silou, která přináší osvěžující náhledy a nabízí čtenářům nezapomenutelné zážitky.

Zobrazit další články