Chlapeček s Downovým syndromem miluje hudbu: Podívejte se na reakci, když jeho sestra začne zpívat

Tento chlapec se narodil s Downovým syndromem i několika vadami srdce a plic. Největší radost mu v životě dělá hudba, díky které se dokonce naučil pár slov.

Chlapec hraje na kytaru i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Chlapec jménem Bo přišel na svět bohužel vážně nemocný. Má za sebou mnoho operací srdce a plic a navíc trpí vrozenou genetickou poruchou, konkrétně Downovým syndromem. Kvůli těmto komplikacím musel trávit několik týdnů v neútulném prostředí nemocničního pokoje, které se mu jeho rodina snažila co nejvíce zpříjemnit.

Otec hraje na kytaru

Jeho tatínek uměl skvěle hrát na kytaru. A proto ho jednoho dne napadlo, že by ji mohl vzít ukázat svému synovi do nemocnice. Lékařský personál mu to dovolil, a otec se proto opravdu vydal na odpolední návštěvu s hudebním nástrojem v ruce. Bo si tak poslechl píseň You Are My Sunshine, která se stala jeho oblíbenou.

Prý se nenaučí mluvit

Lékaři rodičům nemocného chlapečka řekli, že se pravděpodobně nenaučí mluvit dříve, než ve 3 letech. A ani tehdy to nebude perfektní. Také proto byli oba tak překvapení, když začal Bo opakovat slovo „šťastný“, které zaslechl právě v písničce, kterou mu zpíval tatínek s kytarou v ruce. Když si svého syna odváželi z nemocnice domů, věděli, že mu může zazpívat také jeho starší sestra.

Terapie hudbou

Jejich dcera Lydia dostala informaci o tom, která píseň je Boova oblíbená, a tak mu ji skutečně před spaním zahrála a zazpívala. Malého chlapce to ihned nadchlo a pomohlo to také prohloubit jejich vzájemné sourozenecké pouto. Rodiče poté roztomilé video sdíleli na YouTube, aby mohli inspirovat ostatní rodiče podobně nemocných dětí s tím, jak moc dokáže hudba pomoci.

Snaží se zpívat s ní

Na krátkém videu je vidět, jak se Bo usilovně snaží doplňovat text písně a zpívat s Lydií. Rodiče si proto dělají naděje, že by se tímto stylem mohl naučit více slov a postupně začít mluvit v jednoduchých větách. Je krásné, že s ním starší sestra ráda tráví čas. A podle úsměvu na Boově tváři si každý divák rychle všimne, jak šťastného ho tato píseň dělá.

Jaká je vaše nejoblíbenější píseň?

Diskuze Vstoupit do diskuze
100 lidí právě čte
Zobrazit další články