Chlapec před odchodem na věčnost pomohl zachránit život mnoha lidem. Lékaři se mu za toto odvážné rozhodnutí poklonili

Spousta lidí se dokáže zapsat do paměti druhých nějakým svým nezapomenutelným gestem. O jedno takové se postaral i tento malý chlapec těsně před svou smrtí.

Operace i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Někteří lidé dokážou dělat veliká gesta, i když se sami nemají nejlépe. Když pak udělá takový skutek malé dítě, bývá celá situace o to více k zamyšlení. Celou naši redakci zasáhl příběh tohoto malého chlapce, který se odhodlal k neuvěřitelnému a hrdinskému gestu. Na sklonku svého velmi krátkého života se rozhodl udělat něco, co by nedokázal leckterý dospělý. Za jeho čin se mu dostalo velikého uznání a respektu nejen od lékařů, již jeho rozhodnutí okamžitě ocenili.

Chlapec byl nemocný

Malý chlapec, kterému bylo pouhých 11 let, onemocněl smrtelnou nemocí. I přes veškerou snahu lékařů byl bohužel jeho stav velmi vážný. Chlapci byla diagnostikována rakovina v takovém stadiu, že již nebylo možné, aby se uzdravil. Jak píše web Ideal, tato zákeřná nemoc napadla mozek malého dítěte. Největší tragédií bylo, že nádorové onemocnění postihlo takto malého chlapce a nikdo nemohl nic dělat. Pro celou rodinu a všechny blízké přátele to byla naprosto zdrcující zpráva.

Rozhodl se pro hrdinské gesto

Chvíli před prakticky jistou smrtí se však tento malý chlapec rozhodl udělat gesto, které je hodno opravdu velikých hrdinů. I když byl jeho mozek postižen smrtelnou a nevyléčitelnou nemocí, tak lékařům chvíli před svou smrtí řekl o svém zásadním rozhodnutí. Jeho ostatní orgány totiž byly naprosto zdravé, a tak se je rozhodl darovat, aby tím pomohl jiným potřebným lidem, jak píše Huffingtonpost.

Lékaři chlapce ocenili

Tým pečujících lékařů ihned před uskutečněním chlapcova rozhodnutí přišel s neuvěřitelným oceněním. Všichni se mu u jeho postele uklonili, čímž chtěli vyjádřit svůj respekt k tomu, jak se tento malý hrdina rozhodl. Díky jeho šlechetnosti totiž bude možné pomoct dalším lidem, kteří trpí kvůli svým nefunkčním orgánům. Poté, co prohrál boj s nemocí, museli lékaři spěchat, aby operaci provedli úspěšně. Přesto si však našli čas, aby svou poklonou vyjádřili vděčnost.

Chlapec je hrdinou

Takovéto činy malých dětí nejsou moc časté, přesto jsme o jednom takovém na Dámském Deníku psali. Tehdy se o darování orgánů zasloužila malá holčička. Tato gesta jsou důkazem, že někdy mohou být velikými hrdiny i malé děti. Na toto šlechetné gesto umírajícího chlapce si budou pamatovat jeho nejbližší, zdravotnický personál, ale také ti, kterým darované orgány pomohou. Tím samozřejmě výčet lidí nekončí, jeho rozhodnutí bude mít daleko větší dosah, než si možná někteří mohou myslet.

Jaký největší šlechetný čin jste dosud udělali?

Diskuze Vstoupit do diskuze
116 lidí právě čte
Autor článku

Klára Kozáková

Mé poutavé a zábavné články zasahují do srdce čtenářů, nabízejí nejen aktuální bulvární události, ale také inspiraci pro moderní životní styl. S otevřeným přístupem podněcuji čtenáře k prožívání každého dne plným dechem a radosti. Jako průvodkyně světem bulváru a lifestyle jsem neúnavnou kreativní silou, která přináší osvěžující náhledy a nabízí čtenářům nezapomenutelné zážitky.

Zobrazit další články