To, co udělal tento chirurg pro malého chlapce před jeho operací, je opravdu krásné

Práce chirurgů je postarat se především o to, aby provedli operaci a zachránili lidem život. Častokrát dělají i mnohem více, než se po nich vlastně žádá.

Mladý chirurg i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

To, že máme nějakou náplň práce ještě nemusí nutně znamenat, že budeme dělat jen ji. Mnoho lidí se během dne snaží odpracovat si čas a splnit své povinnosti co nejdříve, aby se z práce dostali co nejrychleji domů. Existují ale tací, kteří rádi pracují nad svůj rámec a podají pomocnou ruku, i když to vůbec dělat nemusí. Přesně takovým člověkem je i chirurg, o kterém je tento příběh. Aby se chlapec před operací cítil mnohem lépe, rozhodl se udělat něco jedinečného.

Empatický chirurg

Děti se často velmi obávají lékařských procedur. Občas mají nesplnitelná přání. Nicméně v tomto případě chirurg vyhověl přání chlapce, který čekal na operaci mozku. Osmiletý chlapec měl cystu na mozku a musel se podrobit operaci. Během pobytu v nemocnici byli po jeho boku samozřejmě rodiče a také jeho vybydlený plyšový medvídek. Před operací se chlapec zeptal chirurga, zda by bylo možné provést operaci i na jeho medvídkovi.

Operace plyšové hračky

Chirurg neváhal ani okamžik, požádal sestry, aby mu přinesly nástroje, a splnil chlapcovo přání s úsměvem na tváři. Medvídek byl obšitý a chlapec byl nadšený. Toto gesto mělo za úkol uvolnit chlapce před operací a posílit jeho důvěru v chirurga. „Chtěl jsem udělat něco pro to, aby se chlapec cítil lépe. Byla to jednoduchá věc a byl jsem rád, že jsem mu mohl pomoci,“ řekl chirurg. 

Udělal něco navíc

Ačkoliv jeho primární práce je operovat jedince, kteří potřebují chirurgický zákrok, rozhodl se, že udělá něco navíc, přestože vůbec nemusel. Tento lékař je jasným důkazem, že nikdo z nás není stroj. Jsme jen lidé, všichni máme emoce a ve skutečnosti nejsme tak rozdílní, jak se na první pohled může zdát. Je to skutečně úžasné gesto, které by mělo vidět co nejvíce lidí. 

Co na jeho čin říkáte?

Diskuze Vstoupit do diskuze
147 lidí právě čte
Autor článku

Marek Motyčák

Zobrazit další články