V dobách své největší slávy, kdy natočil ikonickou skladbu, kterou zbožňují generace fanoušků, odmítl spolupracovat s rockenrolovým králem i fenomenálními Eagles.
Hudební svět se zahalil do smutku. Ve věku 79 let zemřel bubeník John Barbata, který se proslavil v kapelách The Turtles, Crosby, Stills, Nash & Young nebo Jefferson Starship v šedesátých a sedmdesátých letech. Smutnou zprávu s odkazem na spolehlivé zdroje z města Ada v americkém státě Oklahoma, kde muzikant žil, přinesl server BestClassicBands.
Největší hit bořil světové hitparády
Úmrtí svého někdejšího bubeníka posléze potvrdila i zarmoucená kapela Jefferson Starship. „S velikým zármutkem jsme přijali zprávu o úmrtí Johna Barbaty, původního bubeníka naší skupiny. Myšlenkami jsme s jeho rodinou, přáteli a fanoušky. Rock in peace, Johnny,“ napsali truchlící spoluhráči na sociální síti Facebook.
Přesná příčina úmrtí talentovaného hudebníka, který se narodil 1. dubna 1945 v New Jersey a jako teenager se přestěhoval do jižní Kalifornie, kde hrál v surf-rockových kapelách, není známá. Svůj nejslavnější hit skladbu Happy Together, která bořila hitparády na celém světě, bubeník natočil se skupinou The Turtles v roce 1967.
We are saddened to hear of the passing of the great John Barbata, Jefferson Starship’s original drummer. Our thoughts go out to his family, friends and fans. Rock in peace, Johnny!
Zveřejnil(a) Jefferson Starship dne Pondělí 13. května 2024
Odmítl legendárního Elvise Presleyho i Eagles
Nahrával a koncertoval se spoustou dalších kapel a umělců. Některé životní nabídky ale možná trochu lehkovážně odmítl. Podle webu RollingStone ve svých memoárech Legendární život bubeníka rockové hvězdy, které vydal v roce 2005, Barbata vzpomíná na to, jak promarnil příležitost bubnovat pro rockenrolového krále Elvise Presleyho nebo se připojit k ikonické kapele Eagles. Jeho skvěle rozjetou kariéru zabrzdila autonehoda v roce 1978 a následná dlouhá rekonvalescence.
Barbata opustil kapelu Jefferson Starship a nakonec v podstatě odešel z hudební branže. Přestěhoval se do jižní Oklahomy, kde žil až do své smrti. „Byla to divoká jízda. Jsem rád, že jsem ji mohl zažít. Byla to zkušenost, která mi umožnila vydělat spoustu peněz tím, co mě baví: dělat hudbu a vystupovat. Poznal jsem spoustu skvělých lidí, dostal spoustu tvrdých lekcí a nakonec potkal ženu svých snů. Co víc si může kluk z New Jersey přát?“ cituje dřívější vyjádření bubeníka web LosAngelesTimes.