Celostátní pátrání po šestnáctiletém Samuelovi, nesnažte se ho zadržet. Policie doporučuje obezřetnost

Šestnáctiletý mladík koncem června utekl z výchovného zařízení. Dosud se jej nepodařilo vypátrat. Informace o jeho pohybu můžete nahlásit na linku 158.

policisté na poli i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Tříměsíční pátrání po Samuelovi Boháčkovi bylo zatím neúspěšné. Policie se obrátila na veřejnost s prosbou o spolupráci při jeho hledání. Není uvedeno žádné místo, kde by se mohl mladík nacházet. Teoreticky se tak může pohybovat na celém území České republiky. Rodině o sobě dosud nepodal žádnou zprávu. Hledaný není nebezpečný a nemá u sebe zbraň. Informace o něm můžete nahlásit na linku 158 nebo na nejbližší policejní stanici.

Okolnosti jeho zmizení

Samuel Boháček se narodil 18. 3. 2007 a je mu tedy 16 let. Na konci června tohoto roku, konkrétně 29. 6. kolem 21:00, utekl z VÚSŠ Terešov, kde má soudem nařízenou ústavní výchovu. Ústav se nachází v okrese Rokycany, v Plzeňském kraji. Mladík se však může pohybovat kdekoliv na území České republiky. Jeho rodina tak o něm nemá zprávy již více než tři měsíce.

Jak Samuel vypadá?

Samuel je přibližně 174 cm vysoký, hubené postavy. Má hnědočerné rovné vlasy a hnědé oči. Zdánlivé stáří odpovídá na 15–17 let. Hledaný není ozbrojený, není nebezpečný, ani netrpí žádnou nakažlivou chorobou. Policie žádá občany, kteří Samuela Boháčka viděli, aby o jeho pohybu dali vědět policii.

Nesnažte se jej zadržet

Hledaný mladík se tak dostal na seznam pohřešovaných osob, kde se v současnosti nachází 377 dětí do věku 18 let. V mnoha případech je to právě veřejnost, která policii pomůže tyto ztracené děti opět najít. I když Samuel Boháček není označen jako nebezpečná osoba, policisté nedoporučují jej jakkoliv omezovat na jeho právech a situaci řešit na vlastní pěst.

pátrání policie iZdroj fotografie: Policie ČR

Rozhodně se nedoporučuje provádět opatření, která by měla za následek omezení práv nebo osobní svobody pohřešovaných osob. A to především s ohledem na vlastní bezpečnost. V případě, že si všimnete jakékoliv pohřešované osoby, zapamatujte si především, co má na sobě a kde přesně se v danou chvíli pohybovala. Tyto informace pak předejte Policii ČR, která vaše hlášení ihned prověří. Policie také všem občanům děkuje za spolupráci při pátrání po Samuelovi.

Jak byste reagovali, pokud byste viděli pohřešovanou osobu?

Diskuze Vstoupit do diskuze
90 lidí právě čte
Autor článku

Anna Sedláková

Zobrazit další články