Nádherné gesto chlapečka k mladší sestře. Sourozenecká láska je opravdu jedno z nejpevnější pout na tomto světě

Sourozenecké pouto těchto kulíšků vás dojme. Jakmile jeho malá sestřička zapláče, chlapec neváhá a snaží se ji ukonejšit.

                   

Každý sourozenecký vztah je jiný. Vždy záleží na konkrétním příkladu, na rodinném zázemí a například také na pohlaví sourozenců. Rodina je základ státu, přičemž důležitost tohoto tvrzení podtrhuje stejnojmenný film. Když se navíc sourozenci nacházejí ve zhruba stejné věkové skupině, mohou navzájem lépe pochopit své potřeby. To platí také u těchto dvou.

Dlouhý a hlasitý pláč

Malý chlapeček a jeho mladší sestřička jsou ukázkovým příkladem ideálního sourozeneckého dua, jak píše web Shareably. Chlapečkova sestra je batole, které přirozeně reaguje na všechny věci tím stejným způsobem. A to dlouhým a hlasitým pláčem. Nezáleží na tom, jestli má hlad, je unavená nebo prostě jen znuděná. Jednoduše v aktuálním období velmi často pláče.

Její bratříček neváhá přiložit ruku k dílu a podílet se na uklidnění své sestřičky. Video zachycené jedním z rodičů dokumentuje, jak chlapeček vyleze k holčičce na postel a snaží se ji uklidnit. Jeho taktikou je nejrůznější objímání a hlazení, což je také velmi účinné. Malá princezna zanedlouho zapomene na slzičky a na tváři se jí objeví roztomilý úsměv, jak uvádí stránka Spotlight.

Tým sourozenců

Pozitivní vztahy mezi sourozenci mohou rodiče ovlivnit již v jejich raném dětství a společném dospívání. Následně mohou počítat s harmonií také v dospělosti. Web iDNES radí, aby rodiče podporovali společné aktivity a hraní. Nezasahovali dětem do hry a nechali je, aby si vytvořili vlastní svět a jeho pravidla. Dále se doporučuje vytvořit tzv. tým sourozenců.

Jinými slovy udělat z dětí nerozlučnou skupinku, která vše zvládne společně a je založena na vzájemné pomoci. Snad každý má ve svém okolí sourozence, kteří spolu mají idylický vztah, ale nejspíš i ty, jejichž vzájemné chování není právě nejlepší. Mnohdy se vzájemná náklonnost k ostatním vyprofiluje během dospělosti, s čímž se dá později poměrně obtížně pracovat. Nic však není nemožné.

Jaký máte vztah se svými sourozenci právě vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
83 lidí právě čte
Autor článku

Klára Stružová

Zobrazit další články