Autobus plný dětí po nehodě spadl do jezera plného nebezpečných tvorů. To, co udělal tento malý hrdina, si zaslouží obdiv

Poté, co se autobus plný dětí zřítil do jezera, si všichni mysleli, že je konec. Naštěstí se objevil malý hrdina, který zachoval klid a pomohl zachránit ostatní.

                   

Pokaždé, co jedu autobusem, přemýšlím nad tím, co bych asi tak měl dělat, kdyby náhodou došlo k nehodě. Ačkoli se to naštěstí ještě nikdy nestalo, pravděpodobně bych se pokusil zachovat klid a co nejrychleji se snažil dostat do bezpečí. A pokud by to bylo možné, pomohl bych také ostatním. Podobně tomu bylo také v případě tohoto malého hrdiny, o němž nedávno informoval web NoLoCreo. Teprve 10letý chlapec uklidňoval ostatní děti poté, co v důsledku nehody všichni skončili v jezeře plném nebezpečných aligátorů. 

Nebojácný chlapec, který uklidňoval ostatní děti 

K neuvěřitelné nehodě došlo v americkém státě Florida a zpráva o desetiletém chlapci, který zachraňoval děti stejného věku, se roznesla po celém světě. Vše se stalo poté, co školnímu autobusu s 27 pasažéry selhaly brzdy a i přes řidičovo maximální úsilí vozidlo zcela nekontrolovaně vyjelo ze silnice, narazilo do svodidel a spadlo do jezera plného nebezpečných aligátorů. Žádné dítě se naštěstí nezranilo, ovšem jakmile se všichni vzpamatovali a pochopili, do jaké situace se dostali, okamžitě začali panikařit a brečet. 

Problém, jakému nyní čelili, byl naprosto odlišný – v jezeře se totiž nacházelo mnoho dravých aligátorů, pro které mohly být děti snadnou kořistí. V totálním zmatku se však našel jeden chlapec, který se pokusil celou situaci zachránit – malý hrdina začal své spolužáky uklidňovat a pokusil se rychle přeplavat na břeh. Když zjistil, že to jde, povzbuzoval ostatní a pomáhal jedincům, kteří nebyli schopni plavat. O podobném hrdinském činu malého chlapce jsme nedávno na Dámském Deníku psali, tehdy však dítě statečně odneslo své štěně do útulku, aby jej ochránilo před otcovým týrání.  

Naštěstí přispěchali ostatní na pomoc 

Zmatené a vystrašené děti brzy pochopily, že je statečný chlapec dokáže zachránit. V potápějícím se autobusu začal panovat klid a spolužáci již čekali pouze na to, až na ně přijde řada. Mnoho malých školáků totiž nedokázalo překonat hloubku jezera nebo se prostě bálo, že je po cestě na pevninu zastaví aligátor. Nebojácný hrdina však podle webu Quepasada na toto riziko vůbec nemyslel a jediné, co chtěl, bylo dostat všechny do bezpečí. Nejprve odnesl jednu z malých holčiček na zádech, nechal ji v bezpečí na břehu a řekl jí, aby utíkala pro pomoc. 

Během toho, co chlapec pokračoval v záchraně dětí, dorazili k nehodě dospělí a začali mu pomáhat, jak jen to šlo. Aligátoři, kteří se potulovali nedaleko autobusu, tak naštěstí nedokázali ani včas zareagovat. „Statečnost tohoto chlapce je neuvěřitelná. Sama mám doma malého syna, a kdyby se něco podobného stalo, nevím, jak by na to reagoval. On se sice také téměř ničeho nebojí, ale tohle by podle mě nezvládl. Přece jen to byli aligátoři, kteří mohli během pár minut připlavat a udělat si z dětí kořist,“ sdělila naše čtenářka Michaela.

Mladý chlapec jako velký hrdina města 

V následujících dnech se mladý chlapec stal velkým hrdinou, kterého si vyžádalo mnoho novinářů, aby s ním mohlo provést rozhovor. Stejně tak se objevil v místní televizi a dnes je hrdinou města. Bůhví co by se stalo, kdyby tam nebyl a nikdo nedokázal pomoct dětem, které pohltila panika. Jeho čin byl působivou ukázkou odvahy a je zřejmé, že se z něj v budoucnu stane správný muž. Celou situaci vzala na vědomí také správa městské hromadné dopravy, která následně zvýšila kontroly autobusových vozů, aby se taková nehoda již neopakovala. 

Co si o tomto příběhu myslíte vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
124 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články