Nejčilejší stařík na světě: Je mu 109 let, stále jezdí autem a dokáže se uživit

Muži je 109 let. Stále jezdí autem, stará se o svůj dům a nikdy si nestěžoval na to, že ho něco bolí. Prozradil, díky čemu je tak čilý.

senior, srdíčko i Zdroj fotografie: iStock
                   

Člověku je právě tolik let, na kolik se cítí. Někteří mladí lidé jsou strhaní, trpí bolestmi zad a kloubů a připadají si, jako by jim bylo snad sto let. Naopak někteří starší lidé v důchodovém věku dělají vše pro to, aby na svůj věk nevypadali, a nechtějí si přiznat svá skutečná léta. Tvrdí, že věk je jen číslo, a snaží se žít aktivně, sportovat a netrávit čas doma u televize a čekat na smrt. To je i případ muže, který oslavil již své 109. narozeniny.

Každý den cvičí a vypije sklenici mléka

Vincentu Dransfieldovi z New Jersey je neuvěřitelných 109 let. To však neznamená, že tiše sedí v křesle a luští křížovky. Tento aktivní senior stále řídí auto a bez cizí pomoci se stará o svůj velký dům. Veškeré pochůzky po městě si vyřizuje sám, rád si zajde na dobrý oběd do oblíbené restaurace a věk tohoto hasiče v důchodu rozhodně není žádná překážka. V domě má mnoho schodů, které ale bez problémů zvládá vyjít. Jeho rodina si nepamatuje, že by si někdy stěžoval na jakoukoli bolest.

Vincent věří, že tajemstvím jeho dlouholetého života a dobrého zdraví je vypít každý den sklenici mléka a udržovat své tělo v pohybu. Je si jistý, že i právě to mu pomáhá udržet si optimismus. Preferuje nestrukturované cvičení a nechápe běžce. Když je vidí, vždy se jim směje a diví se, kam utíkají. Podle něj by měl člověk, aby se dožil tak vysokého věku, dělat především to, co ho baví. A o tom tento muž, který se narodil 28. března 1914, rozhodně ví své.

Má velkou rodinu, kterou miluje

Na svou oslavu 109. narozenin si objednal pizzu a mrkvový dort. Vincent od svých jednadvaceti let sloužil jako člen místního sboru dobrovolných hasičů. Svou práci opravdu miloval. Nějakou dobu působil jako jejich velitel a služba u hasičů mu přinesla mnoho štěstí a také velkou spoustu přátel. Tato práce a být součástí tak skvělého týmu ho udrželo v chodu poté, co mu zemřela jeho žena.

Vincent má jedno dítě, tři vnoučata a sedm pravnoučat, které si naplno užívá. Rád s nimi tráví čas a ony ho milují. Všichni členové jeho rodiny jsou rádi, že mají tak aktivního tatínka, dědečka a pradědečka v jednom. Jsou mu stále nablízku, ale někdy je Vincent i rád sám. Ale společnost jeho rodiny a přátel mu samozřejmě dělá moc dobře a už se těší na oslavu svých dalších narozenin.

Co si myslíte o jeho tajemství dlouhověkosti?

Zdroj: SosialNytt
Diskuze Vstoupit do diskuze
119 lidí právě čte
Zobrazit další články