8letý chlapec měl před operací jedno přání, aby se cítil lépe. Chirurg neváhal a udělal pro něj krásné gesto

Teprve 8letého chlapce čekala náročná operace mozku. Ještě před narkózou se odvážil požádat svého lékaře o něco speciálního. Ten bez váhání jeho přání rád splnil.

lékař drží medvídka i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Děti jsou z lékařů často nervózní, všechny ty nástroje a bílé pláště, z toho mívají strach i dospělí, natožpak ti nejmenší. Co teprve když je čeká chirurgický zákrok v nemocnici. Aby se uklidnili, mívají přání, například přinést si s sebou svou oblíbenou plyšovou hračku, ale něco takového bohužel není možné vždy. V tomto případě se však chirurg rozhodl chlapcovo speciální přání splnit.

Čekala ho vážná operace

Chlapec nebyl hospitalizován pouze s nějakou banalitou, měl cystu na mozku a musel podstoupit vážnou operaci, z níž by měli strach i dospělí. Přítomní byli samozřejmě jeho rodiče, kteří mu byli velikou oporou, i jeho oblíbený plyšový medvídek, který mu dodával odvahu. Právě ten se stal součástí jeho zvláštního přání.

Chlapec měl speciální přání

Když chlapce čekala poslední operace, ještě před narkózou se svěřil svému lékaři, že by ho chtěl o něco požádat. Měl zvláštní přání, zdali by mohl chirurg provést operaci také jeho plyšovému medvídkovi, jenž byl už značně opotřebovaný. Bylo vidět, že je to skutečně jeho nejoblíbenější hračka, s níž si hrál opravdu každý den.

THE DOCTOR IS GOOD Halifax-based pediatric neurosurgeon Daniel McNeely was asked by his 8 year old patient, Jackson…

Zveřejnil(a) The Messengers International dne Čtvrtek 18. října 2018

Málokterý lékař by něčemu takovému vyhověl. Ovšem tento chirurg nikoli. Neváhal ani vteřinu a okamžitě požádal sestry, aby mu přinesly nástroje a mohl chlapci jeho přání splnit ještě před operací. Zkušeně a pečlivě provedl na medvídkovi speciální zákrok, díky němuž vypadal jako nový. Chlapec měl neskutečnou radost.

Chtěl, aby se cítil lépe

Díky tomu se před operací ještě více uvolnil a více důvěřoval svému lékaři. „Chtěl jsem udělat něco, co by ho uklidnilo. Je to jednoduché gesto a rád jsem mu pomohl,“ řekl chirurg. Opravdu nádherný čin chirurga, který si zaslouží být sdílen po celém světě. Je dobře, že lidé se srdcem na správném místě ještě chodí po tomto světě a že někteří lékaři neberou své zaměstnání pouze jako práci, ale vnímají jej jako poslání.

Co říkáte na gesto lékaře?

Diskuze Vstoupit do diskuze
68 lidí právě čte
Autor článku

Radka Dobešová

Zobrazit další články