19letý mladík zavinil nehodu, při které zahynula řidička protijedoucího auta. Ve chvíli neštěstí držela v ruce vzkaz

Příběh tragické dopravní nehody zaviněné mladým řidičem přináší dojemné poselství prostřednictvím lístku nalezeného u oběti. Tato událost zdůrazňuje důsledky nezodpovědného řízení pod vlivem a ponechává rodinu jedné mladé dívky ve stínu smutku.

                   

Policie systematicky varuje před nebezpečím dopravních nehod, způsobených častokrát rychlou jízdou a nedostatečnou pozorností. Mladí řidiči patří mezi nejrizikovější skupinu účastníků silničního provozu, což potvrzuje i následující tragický příběh. Osmnáctiletý mladík se stal účastníkem dopravní nehody, kdy svým vozem narazil do mladé dívky, jež na místě zemřela.

Mladí řidiči na silnici

Dívka, která při této tragédii zahynula, však nebyla na vině. I přesto, že se vracela z večírku, na místě neměla žádný alkohol v krvi. Její život však skončil kvůli nezkušenému a nezodpovědnému řidiči, který podcenil své schopnosti a způsobil fatální nehodu. Smutný příběh však nekončí pouze tímto tragickým úmrtím.

Strach z nehody

U dívky byl nalezen lísteček s dojemným vzkazem, který odkazoval na příběh jiné dívky usmrcené opilým mladým řidičem. Tento vzkaz představuje přepracovaný zápis této tragické události a zdůrazňuje, jak zanechala velký dojem na oběť. Překvapivě si tento příběh vytiskla a vozila jej ve svém voze. Co bylo na lístku napsáno, je dojemné a otřesné zároveň.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Vzkaz jako výstraha

„Milá maminko, i přes večírek, na který jsem šla, jsem pamatovala na tvé rady a nepopíjela alkohol před řízením. Následovala jsem tvé zásady nejen proto, že jsou dobré, ale také proto, že jsem nechtěla ohrozit sebe ani nikoho jiného. Věděla jsem, jak ti na mně záleží, a dodržela jsem druhou tvou radu – přijet brzy domů. Nasedla jsem do auta, nastartovala ho a vyjela na cestu.

Přemýšlela jsem o tom, jak jsou tvé rady vždy pro mě dobré a jak chceš, abych se vždy bezpečně vrátila domů k tobě. Náhle se však stalo něco neočekávaného. Byla jsem na hlavní silnici, když do mě silně narazilo auto z boku. Nyní jsem uvězněná ve vraku auta, nemohu se hýbat a všude je plno krve. Neslyším tlukot svého srdce ani svůj dech. Slyším slova policisty o opilém viníkovi. Cítím, jak záchranáři bojují o mé životní funkce. Po několika minutách vzdávají svůj boj a já slyším čas své smrti. Nikdy se nevrátím domů.

Chci ti poděkovat, že jsem se chovala zodpovědně i mezi těmi, kteří to nedělali. Mezi těmi, kteří po večírku sedli za volant a nevěnovali se radám svých rodičů. Jednomu z nich se to stalo. Život je nespravedlivý. Opilý viník vyvázl s minimálními zraněními. Snaž se, aby byl tvrdě potrestán. Mě čeká nejtěžší odsuzující rozsudek. Pozdravuj celou rodinu. Tatínka a bratry. Přeji ti, abys i nadále šířila povědomí o nebezpečí řízení pod vlivem alkoholu. Měj se hezky. Loučím se…“

Zdroj: Prosvet.cz
Diskuze Vstoupit do diskuze
90 lidí právě čte
Autor článku

Míša Kvapilová

Zobrazit další články