Tajně spolu byli celých 20 let. Když muž zemřel, rodina se postarala o to, aby se s ním milenka nikdy nemohla rozloučit

Milenky získávají spoustu výhod, které jim však mohou velmi snadno zhořknout. Tato žena tvořila pár se svým milencem přes 20 let, přesto nesměla přijít na jeho pohřeb.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Představte si, že se ocitnete v situaci, kdy potkáte lásku svého života. Do protějšku se takřka okamžitě zamilujete a je vám jasné, že zbytek života toužíte zasvětit právě osobě před vámi. Ovšem je zde takový zcela drobný háček – máte již svoji rodinu, svoji manželku (či manžela) a děti. Něco podobného zažila i žena z následujícího příběhu, avšak z pozice milenky. Je jen na vás, zda vás příběh této ženy – milenky – dojme, nebo jí její osud budete přát.

Tvořili zamilovaný pár přes dvacet let

Když se žena se svým osudovým mužem potkala poprvé, bylo jí pouhých 23 let. On byl jejím ošetřujícím lékařem. Byl o něco starší a měl rodinu a závazky. Již během jejich prvního setkání bylo oběma jasné, že našli svoji spřízněnou duši a partnera pro cestu životem. Nicméně zodpovědnost, kterou muž vůči své manželce a dětem měl, mu nedovolila se rozvést. O svém rozhodnutí zcela otevřeně informoval i svoji milenku, která se ovšem nenechala odehnat.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Jak roky plynuly, jejich vztah nabýval hloubky a city se proměnily. Vytratilo se ono zamilované pobláznění, které je typické pro začátky vztahů, a přišla upřímná, vzájemná láska. Ačkoliv muž svoji milenku ujišťoval, že je tou pravou ženou jeho života, neměl prostor pro změnu. Za léta společného soužití se svojí manželkou a dětmi si vytvořil řadu závazků, z nichž nemohl odejít. Zároveň se snažil, aby jeho milenka byla šťastná – přál si například, aby si našla skutečného a plnohodnotného partnera.

Konec vztahu přišel nečekaně a krutě

I přes mužovy snahy se žena odmítala jejich vztahu vzdát. Nevadilo jí, že je v jeho životě na druhém místě. Dokonce se smířila i s tím, že spolu nikdy nestrávili plnohodnotnou dovolenou. Ukradené chvilky v jejím bytě či někde na nefrekventovaných veřejných místech jí úplně stačily. Ovšem jednoho dne se muž nedostavil na smluvenou schůzku. Ženě se podařilo zjistit, že mu byla diagnostikována rakovina v posledním stádiu. Jeho smrt přišla velmi rychle.

i

Poté, co láska jejího života zemřela, toužila žena jen po jediném – moci se s ním naposledy rozloučit. Ovšem na pohřeb nikdy pozvání nedostala a ani se nedozvěděla jeho přesné datum. Po nějaké době se k ní dostala informace, že mužova manželka o jejich vztahu věděla a neinformování milenky o pohřbu brala jako svoji osobní pomstu. Žena má nyní pocit, že její život rovněž skončil. Ačkoliv jí je teprve 43 let, nedokáže si představit, že bude zase někdy šťastná.

Dokázali byste dlouholeté milence svého partnera odpustit a pozvat ji na pohřeb?

Zdroj: Transparency

Diskuze Vstoupit do diskuze
133 lidí právě čte
Zobrazit další články