Manželka je po mateřské dovolené stále doma, zatímco její muž celé dny pracuje. Máte i vy partnera jako kreditní kartu?

Dopis od manžela pro jeho milovanou ženu, která nechce chodit do práce. On živí celou rodinu sám a pracuje za oba.
i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Manželé se potkali již na vysoké škole. Tehdy byli oba opravdu ctižádostiví a svoji budoucnost viděli jako právníci. Pak se však něco změnilo. Zamilovali se, vzali se a založili spolu rodinu. Manželka si však tak zvykla doma, že se ke své vysněné práci nikdy nevrátila. Vydělávat nechala jen manžela a přijala roli matky jako své životní povolání. Manžel ji napsal dopis. Jeho obsah vám přinášíme.

Vzpomínal na začátky

Manžel si vybavil úplně první pohled na jeho nynější ženu. Prý tehdy cítil mravenčení. Podle něj bylo perfektní, když se více poznali a on poznal, že jeho vysněná dívka je odolná, poctivá, starostlivá, věrná rodině a přátelům. Právě tehdy se začala psát jejich budoucnost. Dva právníci, kteří chtěli společně založit rodinu. Kariéra muže začala stresově, ale to se stává. Žena se nepokusila práci najít a neměla ani mnoho přátel. Nakonec ji pomohl nalézt práci právě manžel. Stala se úřednicí v malé společnosti.


iZdroj fotografie: Pixabay

Za několik měsíců otěhotněla. Všichni se radovali. Žena tedy zůstala doma s dítětem. Získala tak tu nejkrásnější a nejtěžší práci na světě. Stala se matkou. O rok později přišlo také druhé dítě. Od té doby se však žena již do práce nevrátila. A to přesto, že děti dávno odrostly. Vždyť starší ze sourozenců jde příští rok již na střední školu. Muž mezitím vybudoval perfektní kariéru a zařídil pro rodinu krásný dům v klidné a bezpečné čtvrti. Každý rok si užívají prázdniny. Děti jsou zdravé a šťastné.

Strávil roky ve stresu

Manžel je sice spokojený, ale také vidí, že strávil roky s obrovským stresem. Tlak měl pochopitelně vliv i na jeho zdraví. Stárne. Má pocit, že v tomto tempu nemůže fungovat dalších 25 let. Někdy prý sní o tom, že skončí a půjde do menší společnosti. Chtěl by méně přesčasů a volnější režim, aby mohl domů za dětmi a manželkou. Pohodlnější by pro něj bylo, pokud by si i manželka našla práci a on neměl veškeré břímě na sobě. Ví však, že manželka je doma spokojená. Ani jemu se však někdy ráno nechce vstávat.


iZdroj fotografie: Pixabay

Manželka má pohodlný život. Schází se s přítelkyněmi na kávu, chodí do posilovny, nakupují a užívají si volný čas. Pokud však dojdou peníze v rodinné kase, jde za mužem. Pro rodinný rozpočet neudělá nic, kromě utrácení. Manžel by si přál, aby si našla práci. Aby se už nemusel v noci budit a říkat si, kdybych nepracoval, neměli bychom co jíst. Nechce mít pocit, že je pro rodinu jen kreditní kartou. Chtěl by žít společně s nimi, v lásce a míru.

Zdroj: Transparency

Diskuze Vstoupit do diskuze
139 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
4/5 (80%) 355 hlasů
Nahlásit chybu
adbz.cz
Ekvitermní regulace vytápění má spoustu předností
Události247.cz
Okamura ostře proti Babišovi, označil ho dokonce za zrádce
JakZdravě.cz
Aby vám nepadaly!
VědaŽivě.cz
Prdíte před svojí polovičkou? Pokud ne, tak byste měli. Důvod vás překvapí