Kvůli postižení se jí ihned zřekla. Poprvé se setkaly po 20 letech – když z ní vyrostla nejúspěšnější handicapovaná sportovkyně v historii

Holčička se narodila s těžkým postižením, a tak se jí její matka zřekla. Setkaly se až po dvaceti letech, kdy už o dívce mluvil celý svět. Proslavila se totiž jako sportovkyně.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Když se Tatjana narodila v malém městečku na Sibiři, lékaři rodičům oznámili smutnou zprávu. Tatjana je vážně nemocná a zřejmě se nikdy nepostaví na nohy. Její matka byla v šoku a rozhodla se své dcery zříct a dát ji k adopci. Setkaly se až po dlouhých dvaceti letech, kdy Tatjanu znal celý svět. Se svou matkou zcela ztratila kontakt a myslela si, že její rodiče nejsou naživu.

Dívka trpěla vážnou poruchou

Tatjana se narodila s vzácnou fibulární hemimelií. Jde o poruchu, při které člověku zcela chybí kosti dolních končetin, takže bez protéz nemůže vůbec chodit. Rodiče dostali strach, že se o svou dceru nedokážou postarat. Byli totiž chudí a žili velmi skromně, dceru proto dali do místního sirotčince. Dívka tam žila ve velmi špatných podmínkách. V opuštěné oblasti například zcela chyběly dětské pleny, takže děti přebalovali do starých hadrů. Tatjanu odtud vysvobodil až pár z Ameriky.

Adoptivní rodiče přicestovali až z Ameriky

Beth a Steve Long toužili po adopci dítěte, jelikož vlastní mít nemohli. Žili ve velkém domě ve Spojených státech a věděli, že si výchovu budou moci dovolit. Když v databázi objevili Tatjanu a její příběh, hned věděli, že tuto holčičku musí z hrozných podmínek zachránit. Přicestovali do Ruska a bylo jim řečeno, že dívka nemá žádné žijící příbuzné. Rozhodli se Tatjanu vzít do Spojených států a dát jí šanci na lepší život. Když odlétali, bylo dívce teprve 13 měsíců.

Vyrůstala pod jiným jménem

V Americe změnili Tatjaně jméno, takže vyrůstala pod jménem Jessica Long. Když jí bylo teprve 18 měsíců, zaplatili jí rodiče amputaci nohou, aby se mohla naučit chodit s protézami. Jessica už odmala výborně plavala, jelikož voda jí nedávala žádné limity a mohla se v ní pohybovat svobodně. Plavání jí šlo čím dál tím lépe a její rodiče ji v něm podporovali a platili jí všechny tréninky. Za 19 let o ní mluvil celý svět a sbírala jednu medaili za druhou ze soutěží po celém světě.

Stala se nejúspěšnější handicapovanou plavkyní

Jessica brzy posbírala spoustu cenných medailí. Stala se z ní nejúspěšnější handicapovaná plavkyně v historii. Mluvil o ní celý svět a všude ji poznávali. Jessica v tu dobu projevila přání dozvědět se, co se stalo její biologické matce. Věděla, že byla jako malá adoptovaná, a myslela si, že její rodiče nežijí. Zkontaktovala proto ruské úřady, aby se dozvěděla, co se jim stalo. Dozvěděla se šokující zprávu. Oba její rodiče stále žijí v její rodné vesnici. Jessica se s nimi chtěla setkat a poděkovat těm, kteří jí dali život.

Její matka málem omdlela

Jessičina matka málem omdlela, když se dozvěděla, co se s její dcerou stalo. Je z ní světoznámá plavkyně a teď se s ní chce spojit. Propukla v pláč a rozhodla se napsat Jessice dopis a domluvit si schůzku. Jessica nakonec navštívila svou vlast a mohla po 20 letech obejmout svou matku. Ta byla velmi dojatá a řekla jí jen: „Moje holčičko. Je mi to moc líto.“ Jessica ruštině nerozuměla, a tak až z domova poslala matce jednoduchou zprávu: ,,Mami, prostě tě miluji.“ To byla slova, které její matka nečekala. Jejich příběh o lásce a odpuštění fascinoval celý svět.

Jaký máte názor na to, jak se zachovala Jessičina matka?

Zdroj: TheMirror

Diskuze Vstoupit do diskuze
82 lidí právě čte
Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Nalijte Coca-Colu do záchodu a už to nebudete chtít dělat jinak. Díky svému složení dokáže v domácnosti zázraky
Události247.cz
Události247.cz
Babiš jako prezident? Přinášíme výčet výhod a nevýhod, kdyby byl hlavou státu
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Proč se objevuje migréna a 3 přírodní léky, které s úpornou bolestí hlavy jednou provždy skoncují
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Co kdybychom se naučili ovládat počasí – mohla by to být naše budoucnost?