Manželka neunesla rozvod a vymyslela dokonalý plán, jak bývalého manžela zničit. Noční můra je slabé slovo

Rozvod je v současné době vcelku běžný, ale intriky, jež jsou schopní někteří expartneři vymýšlet, udivují neustále. Mezi nejhorší patří takové, v nichž jsou zahrnuty i děti.

i Zdroj fotografie: Freepik
                   

V České republice se rozvádí zhruba polovina všech uzavřených manželství. Každý rok tak soudy řeší nespočet rozvodů, a to jak ty snazší, tak ty komplikované. Mezi komplikované se řadí takové situace, kdy se již brzy exmanželé nedokáží dohodnout či s rozvodem jeden z nich nesouhlasil. Často si jeden z partnerů vybíjí svoji frustraci na společných dětech, jejichž prostřednictvím dělá svému bývalému protějšku ze života doslova peklo. Příkladem za všechny je příběh pana Petra.

Manželství již delší dobu nefungovalo

Když pětačtyřicetiletý Petr shrnuje svoji současnou situaci, snaží se reflektovat i možné důvody svého nedávného rozvodu. Jeden z těchto důvodů spatřuje v tom, že se s manželkou Bárou poznal až poté, co oba měli jasnou představu o svém životě. Ze svých předchozích vztahů si odnesl poznatek, že potřebuje svůj klid. Ten mu však jeho Bára nedopřála. Snažila se být neustále s ním a věčně plánovala společné výlety nebo společně strávený čas. Nedokázala pochopit, že Petr potřebuje i svůj vlastní prostor.

iZdroj fotografie: Depositphotos
Petr potřeboval svůj klid a nedokázal komunikovat se svojí exmanželkou

Protože tlak, který Petr zažíval z manželčiny strany, neustával, začal svoji frustraci řešit únikem z domova. Trávil spoustu času venku, v hospodě s přáteli či v práci. Postupem času mu došlo, že v takovémto svazku není spokojený a zažádal o rozvod. Své rozhodnutí následně prezentoval doma celé rodině, přičemž se bál, jak se se vzniklou situací vyrovnají zejména děti. K Petrovu překvapení snášely rozvod vcelku dobře. Ovšem o to hůře ho snášela Bára. Vyčítala mu, že jednal za jejími zády, aniž by se jí slovem zmínil o svých pocitech.

Po rozvodu muž zažívá peklo

Protože i přes počáteční nevoli nakonec Bára rozvodové papíry podepsala, myslel si Petr, že má „vyhráno“. Těšil se na nový život podle svých pravidel bez neustálé přítomnosti exmanželky. Podle nařízení soudu měl své děti vídat jednou za čtrnáct dní na celý víkend. Zpočátku tento systém fungoval, ale poté přišel zlom. Na společné víkendy s dětmi se začala vměšovat i Bára. Podle Petra navedla jejich nejmladší sedmiletou dcerku Amálku, aby otce psychicky vydírala.

iZdroj fotografie: Depositphotos
Bára má svého exmanžela psychicky vydírat prostřednictvím jejich nejmladší dcery

Amálka prosila Petra, aby s nimi mohla Bára trávit alespoň část víkendu – jednou to byla návštěva ZOO, jindy procházka parkem. Argumentovala tím, že by „mamince bylo doma samotné smutno“. Protože Petr nedokáže své dcerce říci „ne“, stala se Báry přítomnost na těchto víkendových akcích pravidelnou. Petr dodnes nechápe, proč je jeho exmanželka tak mstivá a zákeřná, že mu nedopřeje kousku klidu ani po rozvodu.

Zdroj: Se souhlasem čtenáře Petra

Diskuze Vstoupit do diskuze
146 lidí právě čte
Zobrazit další články