Žena se vrátila z práce vyměněná, díky za to | DámskýDeník.cz

Okolí vnímalo manželství Pavla a Petry jako milující a ideální rodinu. Jednoho dne se vrátila z práce a vše se změnilo

Pokud se dva milují, dělají vše pro to, aby byli šťastní. Jsou si věrní, komunikují a uctívají se. Mnohdy ale jen do té doby, než se objeví někdo, kdo celému vztahu uškodí.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Příběh je o 45letém Pavlovi, který svou ženu miloval z celého srdce a ona jej. Jeden pro druhého byli zrození. Ovšem jednoho dne přišla žena z práce a vše bylo rázem jinak. Byla jiná, její klidná povaha byla rázem pryč. Nikdy nebyla vidět nad ostatními. Vždy jí stačil svůj názor, ale vše se onoho dne změnilo a manželka Petra byla jako vyměněná. Klid a neprůbojnost byly největší vlastností mé ženy

V domácnosti Pavla a Petry se nikdy nekřičelo, vše šlo vyřešit domluvou či komunikací. Věděla, že křikem nebo nadávkami nic nevyřeší. Pavel prozradil, že to byla právě Petra, která chtěla vše řešit v klidu. A pokud se cítila rozrušená nebo rozčílená, nejednala v afektu. Stejně vychovávala i dva syny, kteří byli jeden čas velmi divocí, ale i v této době nezvedla hlas, nepohlavkovala je ani nekřičela. 


iZdroj fotografie: Depositphotos

Slovy Pavla: „Okolí nás vnímalo jako ideální a milující rodinu. Změna nastala až tehdy, když do práce nastoupila nová kolegyně Monika. Vše bylo nenápadné, pozvolné, ale již zvláštní. Největší zvrat nastal, když jsem nechal hrnek na stole. V té době vybuchla jak atomová bomba a začala nadávat, abych si po sobě hrnek laskavě uklidil.“ 

Od hrnku k rozdílnému chování

Muž vzal hrníček a bez povzdechu a hádek šel a svůj hrnek uklidil do špinavého nádobí. O pár dnů později si jej měla žena zavolat do koupelny. S rukama v bok muži sdělila, že koš překypuje špinavým prádlem, tak ať jde a i on se naučí prát. Moje do této doby milá žena Petra vyslovila: „Naučím tě prát, a jakmile uvidíš plný koš, zapneš sám od sebe pračku!“ 


iZdroj fotografie: Pixabay

Pavel nechápavě stál u své ženy a již nevěřícně kroutil hlavou. Jeho žena po něm vyžadovala rovnoprávnost a dělení domácích prací, aby na vše nebyla sama. Monika mi vysvětlila, že bych měla bojovat mezi námi za rovnoprávnost, proto teď pereš i ty,“ prozradila Petra. Pavel zůstal jako opařený, ale rozhodl se svou ženu při tom nechat.

Otevřelo mi to oči, ale čeho je moc, toho je příliš

Monika jistě Pavlovi přišla nevhod. Ovšem praní nebo odnášení nádobí nebylo to jediné. Petra začala navštěvovat jednou týdně kroužek úspěšných žen, odkud si každý týden donesla nějaké moudro, které na Pavla okamžitě praktikovala. Nejdříve to byl seznam plánů, poté přišla s tím, že jednou za čtrnáct dní si vyjde. Ale na něj již nevyšel čas, protože se musel postarat o děti, nakrmit je a udělat s nimi úkoly. „Ten obsáhlý seznam mi nedovolil zajít si na pivo s kamarády,“ prozradil Pavel. 


iZdroj fotografie: Pixabay

Petra také dělala půlku domácích prací a každý druhý den s dětmi úkoly, dokonce stihla chodit do kroužku a na posezení. Pavel rovněž dal za pravdu své ženě a souhlasil, že se doma choval spíše jako drahá návštěva nežli manžel. Petra dělala úplně vše, porodila, vařila, uklízela, starala se o syny. „Konečně vidím, co vše musela zvládat sama a začal jsem si jí více vážit,“ řekl Pavel.

Zdroj: Se souhlasem čtenářky Petry

Diskuze Vstoupit do diskuze
63 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
5/5 (81%) 822 hlasů
Nahlásit chybu
adbz.cz
10 rostlin ideálních do rodin s dětmi a domácími mazlíčky. Jsou naprosto bezpečné, pozor na ty jedovaté
Události247.cz
Rodící se vládní koalice chce změnit boj s covid-19. Už jsou jasné první obrysy
JakZdravě.cz
Máte oteklé oči, zažívací potíže, či zapomínáte? Přehlížené signály brzy vyústí v závažné zdravotní komplikace
VědaŽivě.cz
Jupiter zachránil Zemi před pádem obřího vesmírného objektu. Jeho úloha pro lidstvo je nenahraditelná