Matka se své rodině vyzpovídala až na smrtelné posteli. Celá léta jim zatajovala svou minulost

Rodina si myslela, že o své milované matce a babičce věděla všechno. Vše se ovšem změnilo v onen osudný den, kdy žena umírala. Odhalila jim totiž tajemství.

žena na smrtelné posteli i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Odhalení tajemství – bez ohledu na to, kdy k němu dojde – může vždy naprosto narušit a převrátit životy všech z nás. V tomto příběhu ale bylo načasování onoho tajemství nečekané, obzvlášť když zaznělo z úst ženy, která byla celý život známá tím, že se všemi jednala upřímně a nikdy se před ničím nezastavila. Vše se ale změnilo v den jejího úmrtí.

Rodina se nestačila divit

Těsně předtím, než zemřela, řekla maminka jménem Hilda Blackettová svým dětem to, že k nim vždy nebyla naprosto pravdomluvná. Celý život zatajovala strašlivé tajemství, na které se ze všech sil snažila zapomenout a které chtěla nechat zemřít společně s ní. V posledních chvílích života však nejspíš ucítila náznak špatného svědomí a rozhodla se jít s pravdou ven. Dětem odhalila, že po světě běhá ještě jeden jejich sourozenec.

Žena o své prvorozené mlčela

Hilda Blackettová otěhotněla ve věku 16 let v roce 1945. Protože se v této době ještě stále považovalo za hanbu mít dítě mimo manželství, poslali ji rodiče do Skotska, aby nekazila pověst a dobré jméno jejich rodiny. Po narození dcery Anderine Drysdale ji ze strachu a z nouze dala Hilda k adopci a rozhodla se na její existenci zapomenout.

oblečení pro miminko iZdroj fotografie: Pixabay

Odcestovala a založila rodinu

Později se ve Skotsku provdala za Richarda Coomera, s nímž měla sedm dětí, a celá početná rodina se v roce 1962 přestěhovala do Kanady kvůli lepším podmínkám pro život. Anderine mezitím ve Skotsku vyrůstala v dětském domově a později byla adoptována manželi Taylorovými. V patnácti letech se její adoptivní rodiče rozhodli říct jí pravdu o jejím původu, aby s tím mohla Anderine naložit, jak uzná za vhodné. Ta byla v šoku.

Honba za pravými kořeny

Anderine cestovala po Skotsku a uskutečnila několik pokusů najít svou biologickou rodinu a až po dlouhých 25 letech hledání získala svůj původní rodný list a ostatní dokumenty z Edinburghu – ale bohužel se ve většině jednalo jen o prázdné či bezcenné stránky. Zklamaná svým neúspěchem se rozhodla v pátrání přestat a založila si vlastní rodinu.

Sourozenci se rozhodli jednat

Hildina rodina byla naprosto ohromena, ale hon za pravdou byl odsunut stranou, jelikož velmi truchlili nad smrtí své matky na rakovinu ve věku pouhých 65 let. Minulý rok se ale její dcera Lynn rozhodla navštívit Edinburgh a spolu se svým bratrem Stuartem a jeho ženou Marcy se vydali po stopách své dlouho ztracené příbuzné.

dvě ženy se smějí, rodinné shledání iZdroj fotografie: Depositphotos

Šťastné shledání dvou rodin

Nakonec se jim všem podařilo vypátrat Anderine, která se nyní mohla pochlubit již čtyřmi vnoučaty. Nejprve spolu mluvili pouze online, poté se osobně setkali, a to dokonce v domě, kde se Anderine narodila. Všem vyhrkly do očí slzy radosti, když se poprvé viděli. Podle Lynn se nikdo ze sourozenců nepodobá své matce tolik jako Anderine, jejíž ústa, čelist a nos jsou identické, nemluvě o jejím nádherném úsměvu.

Jak byste reagovali při zjištění takového tajemství?

Zdroj: TheSun
Diskuze Vstoupit do diskuze
59 lidí právě čte
Zobrazit další články