Základní pilíře, které zajistí stabilní, dlouhodobý a romantický vztah

Chtěli byste, aby váš vztah s partnerem pokračoval i nadále bez hádek, byl plný romantiky a opravdu dlouhodobý? Docílit toho můžete velmi snadno, jen musíte na vztahu průběžně trochu pracovat.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Pro začínající vztah je typické vzájemné pochopení, sršící láska, energie a romantika, kterou oba lidé prožívají. Takto se cítí lidé, kteří jsou na pokraji vztahu, mají nasazené růžové brýle a myslí si, že vztah bude dokonalý. S postupem času ovšem oba začnou zjišťovat, že vztah mezi nimi pracuje a bez pravidelné údržby nemůže fungovat. Začnou vidět chyby na tom druhém, objeví se první rozpory, nespokojenost a názorové neshody. A právě to je signál, že byste na vašem vztahu měli začít rychle pracovat. Až se vztah pokazí úplně, bude velká výzva, slepit ho zase dohromady. 

iZdroj fotografie: Pixabay
Romantika ke vztahu neodmyslitelně patří

Pokud tedy stojíte o to, aby byl váš vztah vášnivý, romantický a spokojený až do konce života, musíte na svém vztahu pracovat. Jen tak se vám povede udržet počáteční vášnivost a romantiku bez neshod. Vztah nezlepšíte přes noc, musíte dodržovat všechny níže uvedené zásady dlouhodobě po celou dobu trvání vztahu. Vztah se neustále vyvíjí, pokud ho udržíte pod kontrolou, bude váš vztah stabilní, trvalý a plně harmonický. 

iZdroj obrázku: Pixabay
Co by měl mít každý dokonalý vztah?

Komunikace

Komunikace je jeden z faktorů, které v páru nejčastěji selhávají. Nedejte tomu vašemu možnost ztroskotat právě zde. Musíte přijít na to, jakým způsobem spolu navzájem komunikovat. Jak mezi sebou sdílet emoce, problémy, pocity, starosti, nejistoty, ale i radosti. Pokud se vyskytne nějaký problém, raději ho hned v klidu prodiskutujte. Nesnažte se dělat, že žádný problém neexistuje, budete jen střádat další a další problémy, pak bouchnete a vychrlíte všechno najednou.

V lepším případě se vám ještě povede obvinit ze všech svůj protějšek. A právě této hektické a nesrozumitelné komunikaci je třeba se vyvarovat. Dokáže napáchat opravdu velké škody a může dojít až k ukončení vztahu. Komunikaci vždy musíte stavět na důvěře, díky které bude fungovat rozhovor i naslouchání tomu druhému.

Mluvte spolu i o běžném dni

Mnoho partnerů ráno vstane a vypraví se do práce. Vy se zkuste této zásadní chybě vyvarovat a mezi tyto dva body přidejte ještě jeden, kterým bude rozhovor o tom, co vás dnes čeká. Je velmi důležité, abyste této činnosti ráno věnovali svůj čas. Popovídejte si o tom, co koho z vás v práci čeká a ukažte svému partnerovi, že se o něho zajímáte. Dokažte mu, že si pamatujete, co vám říkal, že se zajímáte o jeho pracovní i osobní život, že vás zajímá, co vykládá. Podpořte jeho pracovní projekty, buďte pro něho oporou při realizaci a jiných pracovních úkonech.

Partner musí mít jistotu, že se o vás za všech okolností může opřít a že ho unesete. Měli byste dát svému protějšku jistotu i v tom, že ho dokonale znáte. Víte, co poslouchá, jaké má rád filmy, zda kouká na seriály nebo raději čte, jaké je jeho oblíbené jídlo, kteří přátele pro něho nejvíc znamenají. Díky tomu mu dáte jistotu, že mu opravdu rozumíte a on se vám bude na oplátku se vším svěřovat. 

iZdroj fotografie: Pixabay
Není to jenom fyzický kontakt, co je tolik důležité

Udržujte fyzický kontakt

Fyzický kontakt nemusí být jen sexuálního rázu. Existuje i plno možností fyzického kontaktu, které mají jiný význam než ten sexuální. Dopřejte si přání dobrého rána s trochou objetí, používejte gesta jako dotek ruky, chycení kolem ramen, polibek na tvář, položení ruky na partnerovu či položení ruky na jeho paži. To jsou všechno hřejivá gesta plná hlubokého smyslu, která ve vztahu hrají velmi důležitou roli.

Díky těmto jednoduchým gestům učiníte svého partnera šťastným, zapíšete mu obyčejné všední ráno do mozku jako šťastnou vzpomínku, která pro něho mnoho znamená. Tyto doteky mohou mít vliv na partnerův celý den. Dokážou totiž snížit hladinu stresového hormonu a zvýšit hladinu hormonu štěstí, čímž příjemně pozměníte celý jeho den. 

iZdroj obrázku: Pixabay
Komunikace a další věci jsou ve vztahu zcela klíčovými hodnotami

Udržení fungujícího vztahu

Všechny výše zmíněné rady jsou velmi jednoduché a dobře praktikovatelné. Jde jen o to, že na ně nesmíte zapomínat. Slouží jako prostředek, který vám pomůže udržet trvalý, spokojený, harmonický a láskyplný vztah. Dokážete tak předejít různým konfliktům, problémům a vztahovým krizím. Zároveň se naučíte řešit vzniklé problémy v klidu, společně a v plné důvěře k druhému. Všechny tyto prostředky vám zaručeně pomohou udržet ten nejlepší vztah, jaký jste si kdy mohli přát. Stačí jen denně praktikovat tyto metody, pracovat tak na vtahu pravidelně a udržovat ho v nejlepší možné rovině.

Zdroj: Psychologue

Diskuze Vstoupit do diskuze
72 lidí právě čte
Zobrazit další články