Zakázal rodičům starat se o jejich vnučku poté, co udělali něco neomluvitelného. Zajímá je však další názor

Dohodli se s prarodiči na hlídání. Pro obě strany to měl být příjemně strávený čas. Po návratu se však vše změnilo. Prarodiče mají zakázaný kontakt se svou vnučkou.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Stát se rodičem je jeden z nejdůležitějších okamžiků v životě člověka. Na bedrech matek a otců, kteří chtějí svým dětem vytvořit co nejlepší podmínky a vzpomínky, leží velká odpovědnost. Při péči o ně rodiče rozhodují také o tom, s kým jejich potomci mohou a nemohou trávit čas. Jednomu prarodiči zakázal otec vnučky, aby se s ní dále vídal. Proč se tak stalo? Pokud se rozhodneme mít děti, je třeba počítat s různými situacemi.

Bez přihlédnutí k názoru

Musíte nakoupit spoustu nezbytností. Většinu věcí lze vyřešit ještě před narozením dítěte, ale stávají se i nečekané události. Jakmile se miminko narodí, chce ho vidět i zbytek rodiny. Návštěva prarodičů s malým dítkem však může mít nepředvídatelné následky. V tomto případě se otec dítěte obrátil na diskuzní fórum Reddit s žádostí o radu ohledně nemilé situace – svévolné rozhodování prarodičů bez přihlédnutí k názoru rodičů.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Rodiče otce zůstali sami s 9měsíční vnučkou Thalií. Holčičku milovali a vnučku často navštěvovali. Vztahy v rodině se však zcela změnily, když se rodiče vrátili domů a zjistili, že babička s dědečkem učinili rozhodnutí, aniž by vzali v úvahu jejich názor. Konkrétně nechali dát 9měsíční holčičce náušnice. „Dohodli jsme se, že až Thalia vyroste, sama se rozhodne, jestli bude chtít mít náušnice,” napsal otec na Reddit.

Učinili zásadní rozhodnutí

„Nikdy by mě nenapadlo, že se toto stane, když je ještě dítě. Rodiče mé partnerky jí udělali v dětství totéž. Ona ale náušnice nechtěla, takže je vůbec nenosí,” pokračoval. Prarodiče dobře znali názor rodičů na tento šperk, i tak ho však nerespektovali. Neviděli na tom nic špatného, a tak dali propíchnout vnučce uši. Toto rozhodnutí učinili, aniž by vyslechli rodiče dítěte, přestože si byli dobře vědomi svého postavení.

„V den, kdy se o ni starali, propíchl mé dceři uši jeden z matčiných přátel. Když jsme se to dozvěděli, byli jsme vzteky bez sebe. Od té doby jsme s nimi přestali mluvit. Všichni říkali, že přeháníme a nemůžeme z takového důvodu vyloučit prarodiče ze života jejich vnučky,” píše otec. Rozhodnutí však již učinili. Prarodičům není dovoleno se s vnučkou stýkat. Nyní nesmějí holčičku vidět, pokud není přítomen jeden z rodičů.

Infekce a zdraví

Po tomto jednání je těžké jim věřit. „Nechceme měnit naše rozhodnutí,” řekl otec dítěte. Muž se zeptal uživatelů fóra Reddit, zda se on a jeho snoubenka chovali přehnaně, když nechtěli nechat svou dceru samotnou s prarodiči. Nebo by měli být chápavější? Všichni uživatelé potvrdili, že se prarodiče dívky chovali nevhodně. Jeden respondent napsal: „Nikdy bych s nimi nenechal své dítě.”

iZdroj fotografie: Depositphotos

Další uživatel napsal: „Trvale poškodili uši vaší dcery, aby do nich vložili malé šperky, které by mohly způsobit infekci a újmu na zdraví dítěte, pokud by se vpich neprováděl sterilním vybavením.” Další komentátor napsal: „Nejde jen o náušnice. Jde o to, že nerespektovali přání rodičů dítěte. Nemůžete věřit lidem, kteří dělají věci, co nechcete, a ani se neomluví.” K tomu asi není třeba cokoli dodávat.

Jaký máte na tento incident názor vy?

Zdroj: Žinoti

Diskuze Vstoupit do diskuze
55 lidí právě čte
Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Pokud kupujete vajíčka v obchodě, mějte se na pozoru. Pro své vlastní dobro zkontrolujte několik věcí
Události247.cz
Události247.cz
Ukrajina je jen začátek. Rusko podle historika bude pokračovat invazí v dalším evropském státě
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
4 japonské cviky, které vám dopomohou k plochému bříšku za pouhé 4 minuty denně
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Neuvěřitelný příběh 1. holčičích šesterčat na světě: Šance, že se vůbec narodí živé, byla 1 ku 104 miliardám