Jak moc jste vy a váš partner posedlí kontrolou ve vztahu? Znamení zvěrokruhu poskytne klíč k úspěšnému porozumění

Pokud vás zajímá, jakými zákonitostmi se řídí vzájemné vztahy jednotlivých znamení, seznamte se s jejich charakteristikou.
i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Vzájemné porozumění a respekt jsou základem každého vztahu, a to nejenom toho mezi mužem ženou. Ovšem někdy se zkrátka zdá, že jsou mezi sebou někteří lidé doslova nekompatibilní. A jaká je příčina? Dost možná zjistíte, že prapůvod veškerých problémů leží v tom, co vašim známým nebo příbuzným nadělily hvězdy. Seznamte se se vztahovými charakteristikami jednotlivých znamení.

Beran je pod vládou Marsu

A stejně jako tato planeta vládne opravdu nevšední přitažlivostí. Dokáže také v životě překonat prakticky jakoukoliv výzvu, byť občas nevybíravými prostředky. Berani však bývají tvrdohlaví a leckdy jsou pro „svou pravdu“ schopni rozbít i vážný vztah. Nemá tedy cenu se s nimi pouštět do vážných konfliktů, svou chybu totiž nikdy neuznají. Buďte tedy opatrní. Skvělou dvojici budou tvořit s Blíženci, Váhami a Vodnáři.


iZdroj fotografie: Pixabay

Býkům vládne planeta lásky

Řeč je samozřejmě o Venuší, která starověkým milovníků, hvězd symbolizovala lásku a spokojenost. Jde o nejspolehlivější a nejvěrnější znamení zvěrokruhu. Svůj temperament spíše skrývá, ale jakmile se projeví, bývá to doslova na ničivé vlně. Na druhou stranu se však toto znamení nebojí tvrdé práce, aby svým blízkým zajistilo spokojený život a dostatek peněz. Nejlepšími druhy mu budou Panna a Kozoroh.


iZdroj fotografie: Pixabay

Blíženci čerpají sílu z Merkuru

Merkur byl poslem bohů a planeta pojmenovaná po něm je dodnes symbolem komunikace. Jde zejména o komunikaci mezi dvěma odlišným stránkami jejich osobnosti. Blíženci umí být trpěliví a zábavní, ale leckdy se přepnou i na zcela opačný protipól. Vyjít s nimi tedy není vůbec jednoduché. A navíc rádi sní a bývají emočně nejvyrovnanější ze všech znamení. Nejvíce si rozumí s Beranem, Býkem, Váhami a Vodnářem.


iZdroj fotografie: Pixabay

Rak se inspiruje Měsícem

Měsíc je pro astronomy sídlem mysli. Rak je tedy velmi oduševnělým znamením. Bohužel také podléhá častým změnám nálad, takže zatímco chvíli propadá neovladatelnému smíchu, v následujícím okamžiku začne tonout v hluboké depresi. Buďte tedy připraveni držet s těmito výkyvy nálad krok. A pozor i na to, co říkáte. Raci totiž za žádných okolností nezapomínají a umí se i pomstít. Skvěle si rozumí s Býkem, Štírem a Pannou.


iZdroj fotografie: Pixabay

Lvovi poroučí jedině Slunce

Lev – duše zvěrokruhu. Jde o ohnivé znamení přetékající energií jako samotný vládce nebes. Ale pozor, Lvi dokážou být také velmi pyšní a sebestřední, citlivější duše tak mohou snadno zdrtit. Rádi také navazují vztahy, takže narazit na nezadaného Lva je skoro nemožné. Ale pokud jim dokážete otevřít své srdce, časem se vám tato investice bohatě vrátí. A která znamení se ke Lvům nejlépe hodí? Beran, Blíženci, Váhy a Střelec.


iZdroj fotografie: Pixabay

Panna se pojí s Merkurem

Ano, totéž platí i u znamení Blíženců, ovšem charakteristiky nemohou být odlišnější. Panny jsou spíše přemýšlivé, na vše se dobře připravují, pozorují. A pokud je nechtěně urazíte nebo rozzlobíte, naplánují si svou pomstu do nejmenších detailů. Bez legrace. Rády také kritizují, přičemž své vlastní chyby obvykle nevidí. Není tedy právě jednoduché s nimi vyjít, potřebovat budete hlavně trpělivost. Nejlépe si rozumí s Býkem, Rakem, Štírem a Kozorohem.


iZdroj fotografie: Pixabay

Váhy zrodila planeta Venuše

Ne, tohle znamení opravdu nemá rádo konflikty, koneckonců Venuše je zasvěcena lásce. Vždy se snaží najít kompromis, a to i za cenu výraznějších ústupků na své straně. K Váhám se také pojí jistá nerozhodnost, takže snadno propadnou pláči i radosti (ale nepleťte si nerozhodnost s náladovostí). Na první dojem působí klidně, později však zjistíte, že jde o mnohem komplikovanější osobnosti, než jste se domnívali. A koho by si k sobě měli přibrat do dvojice? Blížence, Lva, Střelce nebo Vodnáře.


iZdroj fotografie: Pixabay

Štírem rezonuje planeta Mars

Tedy pokud vsadíme na indickou astrologii, podlé té západní mu vládne Pluto. Oba však charakterizuje až nadpozemská přitažlivost. Štíři mají zkrátka vždycky ty nejpronikavější oči, jaké jste kdy viděli a brzy zjistíte, že vás k nim něco až magicky přitahuje. Myslete však na to, že nepatří mezi sdílná znamení a své konflikty si nejradši řeší sami. Od vás však vyžadují pomoc, i když si o ni neumí říct. A s kým tvoří Štír ideální dvojici? S Rakem, Rybami a Pannou.

Střelec míří na ohnivý Jupiter

A máte tu další ohnivé znamení, které charakterizuje Jupiter alias planeta hojnosti. I tohle znamení si vás k sobě připoutá pouhým pohledem – a také svým osobitým humorem. Střelci však umí být také velmi přímí, leckdy až neomalení. Neradi kličkují, raději si vyříkají všechno napřímo. Nade vše také milují svůj bezstarostný a pohodlný život a pokud jim do něj začnete zasahovat, budou panikařit. Skvěle si s nimi rozumí Beran, Lev, Váhy a Vodnář.


iZdroj fotografie: Pixabay

Kozorohovi vládce Saturn

Kozoroh je spíše váhavé znamení. Velmi dlouho mu totiž trvá, než zjistí, co od života chce. Pak se ovšem rázem zařadí mezi největší dříče ve vašem okolí. Hlavními životními hodnotami jsou pro něj rodinná stabilita, peníze a povinnosti. Do řešení konfliktů Kozorozi rádi zapojují rodinu (a dají na její rady), což nemusí být vždy výhodné. Kozoroh je zkrátka svůj. Skvělou dvojici s ním vytvoří Býk, Panna, Štír, Kozoroh a Ryby.


iZdroj fotografie: Pixabay

Vodnář je také ovládán Saturnem

Tedy pokud uvěříte indické astrologii, západ ho ladí spíše na harmonickou vlnu Uranu. To mu však neubírá na jeho lehkomyslnosti a dobrodružné povaze. Konflikty ve vztazích však Vodnáři rádi nemají a obvykle před nimi utečou. Mají pověst nejméně předvídatelného znamení, takže nikdy nevíte, co od nich můžete čekat. A to nejenom v osobním, ale třeba i v pracovním životě. Jejich výstřelky nejlépe ustojí Vodnář, Blíženec, Váhy a Střelec.


iZdroj fotografie: Pixabay

Ryby si tykají s Jupiterem

Tady vládne opět rozpor mezi indickou astrologií (Jupiter) a západem (Neptun). Ale nenechte se odradit, vysokou inteligenci připisují Rybám oba směry. Tito lidé rádi žijí ve svém vlastním světě, do kterého pustí jen málokoho. Jsou však velmi emocionální a citliví, byť svá zranění před okolním světem skrývají. Můžete jim tedy snadno ublížit, aniž byste si to uvědomili. A kdo si s nimi nejlépe rozumí? Býci, Raci, Štíři a Kozorozi.


iZdroj fotografie: Pixabay

Zdroj: Times Of India, Horoscope

Diskuze Vstoupit do diskuze
93 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
4/5 (80%) 322 hlasů
Nahlásit chybu
adbz.cz
Manželé vybudovali uprostřed lesa geniální dům, který svou krásou uhrane oči každého. Rodině poskytuje luxus milionové vily
Události247.cz
Česko začne očkovat třetí dávkou vakcíny. Podle dat z Izraele má ale většina lidí po jejím podání vedlejší účinky
JakZdravě.cz
Super polévka nabitá vitamíny posílí imunitu a chrání před virovými i bakteriálními onemocněními. Podzimní elixír zdraví
VědaŽivě.cz
Míváte noční můry? Pokud je to některý z následujících motivů, rozhodně ho neignorujte