Rodina dlouhá léta nosila svíčky k místu nehody jejich syna. Jednoho dne se dozvěděli šokující zprávu, která obrátila jejich život vzhůru nohama

Dvaadvacetiletý mladík zesnul v tragické autonehodě. Jeho rodina další řadu let chodila na místo neštěstí. Jednou tam nalezli vzkaz.
i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Smrt někoho nám blízkého je pro nás vždy velice náročná. Přesně takové neštěstí zažila rodina 22letého Raymonda Olsona. Přišel o život při těžké autonehodě. Raymond ale nebyl její příčinou, seděl totiž na místě spolujezdce. Ke srážce došlo na kalifornské silnici, která patřila soukromé firmě. A protože to jeho otce hodně zasáhlo, celých 13 let na místě neštěstí nechával svíčky a květiny. Avšak jednou, když šel zavzpomínat na syna, tam našel vzkaz.

Raymondův otec vždy věděl, že to jednou přijde

Ačkoli rodinu zasáhl takový šok, jako je ztráta jednoho syna, bylo potřeba jít v životě dál. Nebylo to lehké, ale čas rány zase zahojil. Otec nebohého mladíka šel uctít jeho památku k osudnému místu, kdykoliv jen mohl. Naneštěstí pro ně se ukázalo, že pozemek patří soukromé firmě. A bylo doopravdy jen otázkou času, než tam začnou něco stavět.


iZdroj fotografie: Depositphotos

Jednou se jeho nejhorší noční můry splnily. Když přišel ke květinám a svíčkám, našel tam dopis se vzkazem. Uvnitř byl kontakt na osobu z firmy, která to tam vlastnila. Muž už myslel na to nejhorší. Bál se, že mu bude zakázán vstup a přístup k pomníku.

Situace se však vyvrbila úplně jinak

Co Raymondův otec nevěděl, bylo, že psaní pro něj nechal pouze někdo ze zaměstnanců, jenž si opečovávaného místa všiml. Nevěděl, pro koho je to místo natolik důležité, a tak v dopise zanechal kontakt na firmu. Samozřejmě, že muž v podobný scénář doufal a modlil se za něj.


iZdroj fotografie: Depositphotos

Po zkontaktování firmy zjistil, že žádné příkazy ani omezení vůči němu neplánují. Vyslechli si jeho příběh a to, jak se rozhodli, všem vyrazilo dech. O tom, co se dělo dál, se rodině zesnulého ani nezdálo. Však už to byla taky spousta let od neštěstí. Netušili, že ona soukromá firma k nim bude více než velkorysá.

Majitelé pozemku se nad pozůstalými slitovali

Vedení firmy mohlo jednoduše rozhodnout a zažádat o soudní příkaz k zamezení vstupu rodiny na pozemek. Tím by je snadno takzvaně uklidili z cesty. Jakkoli by to bylo pro ni bolestné, museli by to skousnout, protože obchod je obchod. Naštěstí se tomu tak nestalo.


iZdroj fotografie: Depositphotos

Představitelé podniku učinili jiné rozhodnutí, naprosto neočekávané. Nejenže místo nehody ze stavby vynechali, ale navíc tam nechali postavit tabuli na památku zesnulého mladíka a lavičku přímo vedle ní. Místo se tak stalo pro rodinu navždy přístupným. Možná přece jenom ještě peníze nevystřídaly soucit a pochopení.

Zdroj: Metro

Diskuze Vstoupit do diskuze
139 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
5/5 (81%) 9694 hlasů
Nahlásit chybu
adbz.cz
Manželé vybudovali uprostřed lesa geniální dům, který svou krásou uhrane oči každého. Rodině poskytuje luxus milionové vily
Události247.cz
Okamura ostře proti Babišovi, označil ho dokonce za zrádce
JakZdravě.cz
Aby vám nepadaly!
VědaŽivě.cz
Prdíte před svojí polovičkou? Pokud ne, tak byste měli. Důvod vás překvapí