Co znamená, když ve snech vídáte zesnulé aneb Jde o poslední rozloučení, nebo špatné znamení?

Sny jsou jedna velká záhada a odborníci stále zkoumají jejich funkci v našem životě. To, co se nám zdá, však lze ve většině případů vysvětlit.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Viděli jste ve snu zesnulou osobu? Sen o smrti je jedním z nejvíce opakujících se snů a mnoho lidí si touto zkušeností již několikrát prošlo. Smrt je nevyhnutelná a lidé se stále tohoto slova obávají. Pouhá myšlenka na to, že někoho ztratíme, nám v těle vyvolá husí kůži a zaplaví nás negativním pocitem. Co tedy znamenají sny, které jsou jakkoliv spojené se zesnulými osobami?

Co obecně znamená snění o zesnulých osobách

Snění o mrtvém příbuzném či známém je celkem běžné a každý člověk si tím v určitém časovém období svého života projde. Bývá to většinou symbolický sen a často odkazuje na vztah, jenž jste měli k zesnulému. Sděluje, že vám dotyčná osoba ve vašem životě chybí a vaše podvědomí nese vzpomínky, které na tuto osobu odkazují. Může se jednat i o člověka, jenž vás opustil před dlouhou dobou. Samozřejmě to může být ale také ten, kdo odešel nedávno. 

iZdroj fotografie: Depositphotos

Když vidíme zesnulého ve snech, může to vyvolat pocit štěstí. Je však velmi důležité si pamatovat, co se ve snu stalo, aby jste ho mohli interpretovat. Mrtvá osoba dává požehnání vašemu snu a je to vždy pozitivním signálem. Například to může znamenat, že se blíží nějaký úspěch a vy dostáhnete toho, po čem toužíte. Můžeme tedy takové sny označit za pozitivní, a dokonce až za požehnání, která budou vždy odkazovat na to, že vaše štěstí jde ve váš prospěch.

Co může znamenat, když ve snu potkáte příbuzného, který v realitě již zesnul

Pokud tedy sníte o tom, že je zesnulý příbuzný naživu, symbolizuje to především to, že jste na toho člověka nezapomněli a že vám tato osoba velmi chybí. Existují případy, kdy člověk zemře i poté, co mu byla poskytnuta dobrá péče a lékařská pomoc. Někteří však přijdou o život okamžitě při vraždě nebo nehodě. Vzpomínky na ně vás tak pronásledují a vy je vidíte ve svých snech. Může vás to dokonce i děsit. 

iZdroj fotografie: Depositphotos

Pokud opravdu toužíte někoho zesnulého vidět znovu, vaše touha vám pomůže představit si ho ve snu. Jedna interpretace dokonce říká, že sen o mrtvém člověku znamená přírůstek do rodiny, životní úspěch, prosperitu nebo znovuzrození. Jiní naopak tvrdí, že to dobré znamení není. Pokud se vám zdá o zesnulém před zvláštními příležitostmi, může to být varování, abyste byli důslední a opatrní.  

Vědecké vysvětlení snů, ve kterých se objevují mrtví lidé

Věda říká, že sny jsou výsledkem elektrických mozkových impulsů, které vytahují náhodné myšlenky a obrazy z našich vzpomínek. Toto studium se nazývá oneirologie a podle odborníků naznačují sny o smrti především „symbolický konec něčeho“. A to ať už jde o práci nebo vztah. Vědci dále zastávají názor, že při snění o mrtvých hraji velkou roli základní emoce. Ty interpretují úzké spojení s mrtvými a nevědomky se snaží ukázat staré vzpomínky.  

Zdroj: MyDreamsMeaning

Diskuze Vstoupit do diskuze
61 lidí právě čte
Zobrazit další články