5 nepříjemných vlastností žen, které přivádí muže k šílenství. Jakmile jednu z nich odhalí, berou nohy na ramena

Ženy občas bývají pro muže jako jedna velká hádanka. Těchto pět vlastností je však u žen zaručeně dokáže naštvat. Snažte se je trochu omezit.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Podle společnosti je údělem ženy inspirovat muže a pomáhat mu dosáhnout jeho cílů. Poté, pokud pro ni nezíská celý svět, jí jistě zajistí šťastný život a neustálý pocit vřelé lásky. Co když však žena vzbuzuje v muži zcela opačné pocity? Existují určité ženské vlastnosti, které muže velice dráždí. Najděte odpovědi a zkuste zpytovat svědomí, kdy naposledy jste své partnery poškádlily.

Neustálá tendence radit

Mateřský instinkt, který dřímá téměř v každé ženě, probouzí v jejich srdcích touhu pečovat o milovanou osobu a opatrovat ji. Jedním z projevů této starosti je pro příslušnice něžného pohlaví touha poradit muži. A to v různých situacích, jak třeba smažit maso, řídit auto, či dokonce budovat kariéru. Žena má ty nejlepší úmysly a nechápe, proč se na ni muž zlobí. Pro něho je však velmi důležité, aby se cítil kompetentní a úspěšný.

Kontrola nad partnerem

V ženách je od pradávných dob zakotvena touha po blízkosti muže. Je to pochopitelné, bez mužské ruky vám schází důležitý příjem a ochrana. Být sám se kdysi dávno rovnalo smrti. Od té doby má žena zřejmě strach, aby nezůstala sama. Společenské stereotypy tento strach jen posilují. Není žádným tajemstvím, že muž je stále mnohými považován za hlavní životní cíl. Z tohoto pudu vychází některé prvky chování.

Otravná upovídanost

Podle odborníků jsou ženy na rozdíl od mužů extrovertní. Všechno okamžitě popíší slovy. Ženy obecně rády mluví o svých pocitech. Muži, jak už bylo mnohokrát řečeno, neradi vyjadřují své pocity navenek, ale raději je skrývají hluboko uvnitř. V důsledku toho je upovídanost žen dráždí. Stejně jako ženská tendence bojovat s problémem pomocí mluvení. Pro ženu je hlavním způsobem, jak se vypořádat s problémem, podrobně o něm mluvit. Konverzace představuje pro muže sdělování konkrétních skutečností.

Hysterické výlevy

Ženy jsou náchylnější k záchvatům vzteku než muži. I slovo hysterie pochází ze starořeckého „hystera”, což znamená děloha. Hysterie je tedy z definice výhradně ženský projev emocí. V těle dam je navíc v buňkách přítomno více hormonu prolaktinu. Právě tím si mnozí vědci vysvětlují zvýšenou plačtivost slabšího pohlaví. Podle studie ženy po 18. roce života pláčou čtyřikrát častěji než muži. I jejich paměť se zaměřuje především na emocionální události. Proto si ženy častěji pamatují všechny detaily.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Narušení osobního území

„Pro mnoho příslušnic slabšího pohlaví je nejdůležitější mít vše zorganizované. Knihy seřazené podle abecedy, propisky podle barev, úhledné hromádka složených listů atd. Pro muže je pořádek něco funkčnějšího. To znamená, že každá věc je umístěna na místě, kde je výhodnější ji vzít a výhodnější ji použít, domnívá se psychologie. Proto se mužům nelíbí, když jejich žena aranžuje věci v kanceláři nebo na stole. Je to jeho osobní území a narušování je vnímáno bolestně. Má pocit, že je zcela pod kontrolou a nemá právo na soukromí.

Které vlastnosti jsou naopak nežádoucí u mužů?

Zdroj: YourTango
Diskuze Vstoupit do diskuze
127 lidí právě čte
Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
7 psích plemen, která si skvěle rozumí s kočkami. Jsou trpělivá a nevykazují žádné známky agrese
Události247.cz
Události247.cz
Růst důchodů nekončí: Během následujících měsíců se zvednou hned několikrát. Češi ale vyšší penzi nechtějí hned z několika jasných důvodů
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Fyzioterapeut doporučil 5 cviků, které odbourají bolest zad v bederní oblasti. Navíc posílí okolní svaly, takže fungují i jako prevence
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Miliony mrtvých hladem. V 6. století nad severní polokoulí rok a půl téměř nesvítilo slunce