Když viděli, jak se pes blíží k jejich 6měsíčnímu miminku, byli v rozpacích. Ani ve snu by je nenapadlo, co udělá

Oproti například kočkám psi projevují lásku mnohem vřeleji. Potvrdit to mohou rodiče, jimž se podařilo natočit virální video, jak se jejich pes láskyplně chová k jejich dítěti.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Ne nadarmo se říká, že pes je nejlepším přítelem člověka. Své o tom ví i rodiče šestiměsíčního miminka. „Naše dítě si vždycky po obědě dává šlofíčka. To, co se nám ale podařilo natočit, nás velmi překvapilo a dojalo,“ vypráví o zážitku matka zmiňovaného dítěte. Rodičům se podařilo natočit dojemné video, které se stalo virálním a na sociálních sítích už má přes tři miliony zhlédnutí.

Psí mateřský instinkt

U pejsků se velmi často projevuje mateřský a ochranitelský instinkt. Toto chování projevují vůči mláďatům a slabším jedincům, a to nejen psího druhu. I proto se například psi plemene Husky dávali dříve na noc k dětem do jurt. Psi je totiž měli nejen zahřívat, ale také chránit. I přesto, že se jedná o plemeno vzbuzující respekt, je velmi vhodné k dětem.

iZdroj fotografie: Pexels

Psi mají také velmi dobrou paměť. Dokážou si zapamatovat chování ostatních a replikovat ho. Díky tomu se učí rychle triky, jako je například aport, sed, leh, apod. Je tak možné, ze se pejsek účinkující ve videu naučil mateřskému chování právě od člena své lidské smečky.

Projevy psí lásky

Každý z nás si dá občas po obědě rád takzvaných 20, neboli šlofíčka. U dětí to platí dvojnásob, protože ty pro svůj zdravý vývoj pravidelný a vydatný spánek potřebují o poznání více. Naše batole občas stejně tak jako ostatní děti usíná v nečekaných situacích a polohách. Často se pak po několika minutách vzbudí, obzvláště pokud není přikryté a začne mu být zima,“ popisují situaci rodiče.

iZdroj fotografie: Pexels

„Malý nám usnul na gauči na dece jen s dudlíkem v puse,“ vypráví matka. „Byl zrovna po koupání, takže ho to unavilo,“ dodává. Rodičům se pak podařilo natočit dojemné záběry toho, jak se jejich pes rozhodl miminko zakrýt. „Náš pes začal malého zakrývat dekou, protože asi poznal, že by mu mohla být zima,“ vypráví dojatě matka dítěte. „Vytáhla jsem foťák, abych to mohla natočit, protože taková psí reakce se často nevidí,“ popisuje dojatě.

Jaký zajímavý zážitek se s vašim čtyřnohým mazlíčkem stal vám?

Zdroj: Daily Mail

Diskuze Vstoupit do diskuze
74 lidí právě čte
Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Vyšší pohodlí a zvýšení produktivity práce s držákem monitoru NB G45
Události247.cz
Události247.cz
Ušetřit na jahodách se dá samosběrem: Úspora je oproti prodeji v obchodech i několikanásobná
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Kancelářský držák monitoru s vynikající ergonomií NB G45
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Starověké stavby v arabské poušti odhalily pozůstatky dosud neznámých rituálů