Jaké úplňky letošní rok přichystal a co v nich rozhodně (ne)dělat? Využijte sílu vesmíru správně

Úplněk bývá každý měsíc, rok co rok. Vlastně všechny měsíční fáze se neustále střídají. Z novu se neustále tvoří nový Měsíc, který dorůstá až do úplňku, a poté zase couvá nazpět do novu, no prostě neúnavný a nekonečný koloběh.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Lunární cyklus ovlivňuje dění na Zemi, což si my téměř vůbec neuvědomujeme. Úplněk ale představuje tak velkou sílu, že to nelze přehlédnout. Pokud si přece jen neuvědomíme, že je právě úplněk, poznáme to podle toho, že nebudeme moci usnout a budeme mít zhoršený spánek. Kdy nastává úplněk v roce 2021? To se dozvíte v dnešním článku.

Úplněk tento měsíc, červen 2021

Červnový úplněk nastává 24. června 2021, konkrétně ve 20:39 hodin. Úplněk v červnu přichází jen pár dnů po termínu letní rovnodennosti, která bude v roce 2021 dne 21. června.  Tento den také nastává astronomické léto. Červnový úplněk se také nazývá jako jahodový úplněk, a to z celkem jasného důvodu, v červnu totiž konečně začínají červenat jahody, které se řadí mezi to nejoblíbenější ovoce. K červnu nepatří jen jahody, ale také voňavé růže.

iZdroj fotografie: Unsplash

Astrologie červnový úplněk spojuje se znamením Kozoroha. Pomůže zvládnout jakékoliv napětí, stres nebo chaos v myšlenkách. Máme příležitost tyhle všechny nástrahy v pohodě zvládnout. Kozoroh podporuje úklid, jak v bytě, tak v hlavě, také je to odhodlané a sebejisté stvoření, které se jen tak nevzdává.

Úplněk v červenci 2021

Červencový úplněk připadá na 24. července 2021, a to hned ráno ve 4:36 hodin. Říká se mu také bouřkový úplněk, to proto, že v červenci jsou bouřky častěji, než v ostatních měsících. Známe také označení jelení úplněk, protože v červenci jelením samečkům začínají rašit nové parohy. Astrologie spojuje červencový úplněk se znamením Vodnáře.

iZdroj fotografie: Unsplash

Úplněk v srpnu 2021

Srpnový úplněk nastává 22. srpna 2021, a to ve 14:01 hodin. Říká se mu úplněk zelené kukuřice, úplněk zrna nebo červený úplněk. To proto, že měsíc v této době stoupá často v červeném oparu. Astrologie spojuje srpnový úplněk se znamením Vodnáře.

Úplněk v září 2021

Zářijový úplněk nastává 21. září 2021, přesně ve 1:54 hodin, jeden den po termínu podzimní rovnodennosti. Říká se mu kukuřičný úplněk, protože v této době už by měla být sklizená kukuřice. K září totiž patří sklizeň, stejně jako dožínky, ovšem ty v některých letech náleží až měsíci říjnu. Proto se někdy kukuřičný úplněk říká i úplňku v říjnu. Astrologie spojuje zářijový úplněk se znamením Ryb.

Úplněk v říjnu 2021

Říjnový úplněk nastává 20. října 2021, v 16:56 hodin. Říká se mu úplněk sklizně, protože zemědělci v tuto dobu často pracují až do noci, za měsíčního svitu. Astrologie spojuje říjnový úplněk se znamením Berana.

iZdroj fotografie: Unsplash

Úplněk v listopadu 2021

Listopadový úplněk bude 19. listopadu 2021, a to v 9:57 hodin. Říká se mu bobří úplněk, někdy také mrazivý úplněk, protože zima začíná projevovat svoji moc. Na tohle období se aktivně připravují nejenom bobři, ale také všichni lidé. Astrologie spojuje listopadový úplněk se znamením Býka.

Úplněk v prosinci 2021

Poslední úplněk roku připadá na 19. prosince 2021, přesně v 5:35 hodin. Říká se mu úplněk dlouhých nocí, protože noci jsou dlouhé, mrazivé a temné. Někdy se mu také říká studený úplněk. Astrologie spojuje prosincový úplněk se znamením Blíženců.

Zdroj: RMG

Diskuze Vstoupit do diskuze
65 lidí právě čte
Zobrazit další články