94letý vdovec neúnosně truchlil po smrti své ženy. Obyčejný dárek od zdravotní sestry mu opět dodal elán do života

Vdovec Ken Benbow obdržel něco, co by nikdo nečekal. Pečovatelka si povšimla jeho každodenního zvyku a vymyslela lepší řešení. Jeho dojemná reakce zahltila celý internet.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Ken a Ada Benbowovi byli manželé celých jednasedmdesát let. Ada bohužel zemřela loni na podzim. Jako připomínku své milované manželky Ken spával s její fotografií v rámečku. Každou noc ji měl vedle sebe. „Byla krásná, starostlivá a milující, byla prostě úžasná,“ říká o své ženě. Jednoho dne však dostal velmi dojemný dárek od jedné ze sester, která pracuje v domově důchodců, kde aktuálně Ken bydlí.

Příběh nehynoucí lásky

Ken vyprávěl, že se s Adou seznámil těsně po druhé světové válce, když se vrátil domů do rodné Anglie. Miloval tanec a často jej vyhledával, hlavně večer. „Jednou jsem šel na ples a potkal tam svou drahou Adu. Ach, jak my jsme tančili. Jako bychom se nikdy nemohli unavit. Mohl jsem si ji snadno přehodit přes rameno, miloval jsem na ní všechno,“ řekl Ken. K vyrovnání se s její ztrátou mu pomohlo spávat se zmíněným polštářem. Manželé spolu prožili mnoho šťastných let, a také měli tři děti. Před několika lety však Ada onemocněla demencí.

iZdroj fotografie: Se souhlasem Ken Benbow

Manželé spolu stále žili doma a Ken se o svou ženu pečlivě staral. Loni se mu však začala pravidelně točit hlava. Děti následně přesvědčily své rodiče, aby se pro jejich bezpečí přestěhovali do domova důchodců. Adin stav se poté rychle zhoršoval a loni v srpnu ve věku třiadevadesáti let zemřela. Několik měsíců po pohřbu napadlo Kena, jak mít Adu stále na blízku. „Ležel jsem s jejím obrázkem na hrudi a před spaním jsme si povídali,“ uvedl. Video, které zachycuje následující události, bylo zhlédnuto už miliony diváků.

Dobrý skutek pečovatelky

Zdravotní sestřička Kia Mariah Tobinová pracuje v domově důchodců, kde Ken aktuálně bydlí. Každý den viděla, jakým způsobem truchlí vdovec po své ženě. Měla strach, aby se časem nepoškodil rám obrazu, který každý večer odolával tlaku Kevinova sevření. Rozhodla se, že pro truchlícího vdovce nechá vyrobit speciální dárek. A ne jen tak ledajaký. Jednou v noci se nepozorovaně vplížila do Kenova pokoje a ofotila si snímek s Adou.

iZdroj fotografie: Pexels

Poté zadala tamní specializované firmě dojemný úkol. Výrobu polštářku s ofocenou Adinou fotografií. Jakmile byt hotov, tak se nemohla dočkat, až jej Kenovi ukáže. Celé předání dokumentovaly i další pečovatelky v domě. Při té příležitosti vzniklo dojemné video, na kterém Ken pláče dojetím nad polštářkem s fotografií jeho milované. Zmíněné video trhá na internetu rekordy. Bylo zhlédnuto více než milionkrát.

Jaký máte názor na nápad zdravotní sestry?

Zdroj: BusinessInsider

Diskuze Vstoupit do diskuze
100 lidí právě čte
Autor článku

Klára Stružová

Zobrazit další články