Exmanžel byl vážně nemocný a potřeboval transplantaci. Žena i několik let po rozvodu udělala rozhodnutí, na které má jen málokdo odvahu

Někdy se i po rozvodu může stát, že spolu dva exmanželé dobře vychází. Tato žena se rozhodla, že svému bývalému manželovi zachrání život.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Vztah mezi Danem Pyattem a Kelly Hope trval od jejich 18 let a svatba proběhla o několik let později, když jim bylo 31 let. Mezitím se jim také narodily dvě krásné děti, které s láskou vychovávali. Několik měsíců po svatbě bylo Danovi bohužel diagnostikováno vážné onemocnění ledvin a musel podstupovat nepřetržitou léčbu. Moc dobře věděl, že v následujících letech bude určitě potřebovat transplantaci ledviny.

Žena se mu snažila co nejvíce pomoci

Kelly to samozřejmě velice sebralo a měla o svého manžele velký strach. A přestože byla velmi vytrvalá a snažila se, aby se Dan cítil co nejlépe, zanedlouho se od sebe vzdálili natolik, že už každý žil úplně jiným životem. Atmosféra mezi nimi byla den ode dne horší a nakonec se společně rozhodli, že bude lepší, když každý půjde jinou cestou a rozvedou se.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Stále však zůstali přáteli

Po rozvodu se Kelly odstěhovala a s Danem se shodli na tom, že bude lepší, když děti zůstanou u ní. I přes to všechno nadále zůstali přáteli a Kelly svého bývalého manžela pokaždé doprovázela na léčbu. Bohužel se jeho stav neustále zhoršoval, a tak už začali hledat vhodného dárce. Tehdy jí napadlo, že by přece Danovi mohla ledvinu darovat ona sama.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Dlouho ho přesvědčovala

Dan samozřejmě protestoval, protože tento zákrok byl pro dárce velice riskantní. I tak ale Kelly podstoupila všechny testy a zjistila, že její typ tkáně je sice vhodný, ale krevní skupina nikoliv. Naštěstí i přesto byla transplantace možná. Nakonec se Kelly podařilo Dana přesvědčit a k transplantaci došlo minulý rok v srpnu.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Operace naštěstí dopadla dobře, dárce i pacient se uzdravili a nyní jsou oba naprosto v pořádku. Trávili pak společně s dětmi Vánoce, jezdili na výlety a mnoho lidí se ptalo, jestli k sobě znova našli cestu. Vlastně na tom ale vůbec nezáleží, protože k sobě prostě patří jako rodina a chtějí, aby jejich děti měly šťastné dětství.

Jaké máte vztahy se svými bývalými partnery?

Zdroj: Metro

Diskuze Vstoupit do diskuze
78 lidí právě čte
Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Ta díra tam není jen tak. Hospodyňky, které chtějí být v kuchyni efektivní, ocení hned 2 využití
Události247.cz
Události247.cz
Ve městech se začínají objevovat skupiny lidí, které mohou být pro bezpečí Čechů kritické
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Rajčata působí na plíce zdravých i nemocných. Skoro nikdo si neuvědomuje, jaké bohatství se v nich ukrývá
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Kruhy v obilí –⁠ jaká je jejich historie a co za nimi doopravdy stojí. Existují svědci, kteří z místa viděli odlétat podivný objekt