7 nevědomých signálů, že jste závislí na partnerovi. Nenechte ho rozhodovat o vašem štěstí, mějte osud pevně ve svých rukou

Je samozřejmé, že když si najdete partnera, jste najednou celí rozzáření, šťastní a spokojení. Ale někdy jsou lidé na svém protějšku až příliš závislí.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Většina párů je na sobě prostě závislá, to není žádná novinka. Ale někdy se to s tou závislostí prostě přehání. Lidé, kteří se neumí bez svého milovaného bavit a myslí si, že bez něj nemůžou být šťastní, jsou ve skutečnosti na něm nezdravě závislí. I když si totiž s někým začnete, měli byste být schopni fungovat jako samostatná jednotka. Jaké jsou známky toho, že vaše štěstí je závislé na vašem partnerovi?

Napodobujete jeho náladu

Neustále se snažíte napodobovat náladu svého milovaného, ne však kvůli tomu, že byste se cítili více empatičtí. Děláte to z toho důvodu, že se bojíte, co se stane, když nebudete s partnerem na stejné vlně. Tak moc se staráte o udržení míru ve vztahu, až nakonec začnete předstírat své skutečné pocity.

Příliš žárlíte na nesmyslné věci

Je možné, že máte pocit, že váš vztah je ta jediná věc na světě, která vás může dělat šťastnými. A cítíte se v ohrožení, když si váš partner užívá jiné věci sám, bez vás. Můžete začít žárlit na jeho koníčky nebo na to, že chce trávit čas se svojí rodinou. Objevuje se to většinou, když si uvědomíte, že váš partner má i jiné věci, které ho dělají šťastným. Pozor na to.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Chcete, aby za vás rozhodoval

Nikdy nechcete dělat žádná rozhodnutí sami, protože se až moc bojíte odpovědnosti, kterou s sebou nese jakékoliv rozhodnutí. Často se přistihnete, že se podřizujete svému partnerovi a děláte to, co vám řekne. I když jsou vaše pocity zrovna opačné, nechcete mu říct svůj názor, protože se bojíte, že byste se pohádali.

Změnili jste se, abyste se mu líbili

Byli jste dříve někým, kdo se rád baví na party, a poté, co jste si našli partnera, se z vás stal tichý a zamlklý člověk? Když vám váš partner řekne, že má rád krátké vlasy, necháte se ihned ostříhat? Jasně, vlasy jsou ještě v pořádku, ale může to začít být až toxické. Například, když se snažíte zhubnout jenom proto, že vám to řekl váš partner.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Soustředíte se pouze na váš vztah

Najednou jste přestali udržovat jakékoliv společenské kontakty. Přestali jste se skoro stýkat se svojí rodinou a přáteli, i když na tom váš partner vůbec netrval. Neděláte vlastně nic jiného než to, že přemýšlíte pouze nad svým vztahem. Jste posedlí myšlenkou, že každý musí vidět, jak perfektní vztah máte, i když to tak třeba vůbec není.

Ignorujete váš šestý smysl

Můžete mít pocit, že vás partner už tolik nemiluje, a nebo se neustále hádáte, ale i tak stále zůstáváte ve vztahu. A to i když někde v hloubi srdce víte, že by bylo nejlepší se rozejít. Možná se snažíte udržet váš vztah jen z toho důvodu, že jste na svém partnerovi až moc závislí. Nedokážete si představit, že byste měli zůstat sami.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Neovládáte své emoce

Když je váš partner doma, jste celí rozzáření a máte skvělou náladu. Jakmile ale odejde například do práce, začnete být podráždění, vzteklí a bude vás najednou všechno štvát. Neustále přemýšlíte nad tím, co asi partner dělá, jestli na vás myslí nebo jestli vás stále miluje. Tyhle myšlenky podkopávají vaši vlastní sebedůvěru a štěstí.

Jakou máte zkušenost s toxickými vztahy?

Zdroj: Brightside

Diskuze Vstoupit do diskuze
102 lidí právě čte
Autor článku

Aneta Kalasová

Jsem redaktorka s bohatými zkušenostmi a vášní pro žurnalistiku a lifestyle. Můj odborný přístup a kreativita přinášejí na web DamskyDenik.cz inspirativní články a hluboké náhledy na aktuální témata. Svým poutavým psaním oslovuji čtenáře a motivuji je k aktivnímu a smysluplnému životnímu stylu.

Zobrazit další články