Moje tchyně odmítá oslovovat své vnouče jménem. Mé dceři říká jen „dítě“ –⁠ stýská si žena

Tato žena je skutečně tvrdohlavá. Už od narození své vnučky ji ani jednou neoslovila jménem, ačkoliv se normálně vídají. Oslovuje ji jen „dítě“ a odmítá změnit svůj postoj.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Soužití tchyně se snachou bývá v rodinách často obtížné a je mnohdy plné hádek a neshod. Nalézt v tomto složitém vztahu harmonii se někdy zdá být nemožné, jako je tomu i v příběhu Mary. Její tchyně odmítá oslovovat svou prvorozenou vnučku Emmu jménem. Volá na ni „dítě!“ a kategoricky odmítá přehodnotit svůj názor.

Původně si vnučku moc přála

Nejzvláštnější je, že si žena původně vnučku moc přála. Sama vychovala tři syny a prožila tak mnoho let v domácnosti obklopena samými muži. Když proto slyšela, že Mary s partnerem očekávají narození holčičky, nemohla se dočkat porodu a neustále se ujišťovala, že nastávající maminka nijak nestrádá, nic nepotřebuje a nic jí nechybí. Mary na toto období vzpomíná s úsměvem, jelikož ji tato péče těšila.

Po porodu svůj názor zcela změnila

Mary přiznala, že její tchyni opustilo všechno nadšení krátce po porodu. V porodnici neřekla něco jako: „Jsem šťastná za vás, moc gratuluju!“ Pouze vyjádřila radost nad tím, že se vnučka určitě bude jmenovat po ní. To ale mladí rodiče rezolutně odmítli s tím, že jejich holčička se bude jmenovat Emma, jako to už dlouho plánovali.

Ztratila veškerý zájem

Od tohoto momentu se tchyně rodině vyhýbala, a když už se setkali, odmítala Emmu oslovovat jejím jménem. Pokřikovala na ni „mimino“ a „dítěa nechtěla s ní trávit žádný čas. Neptala se Mary, jak se dceři daří, jestli dobře roste a spí. Prostě se urazila a odmítla být starostlivou babičkou jen proto, že se Emma nejmenovala jako ona.

miminko v postýlce iZdroj fotografie: Depositphotos

Zbytečně vyostřený spor

Mary celou situaci podle svých slov nedokáže pochopit a cítí se špatně, protože si pro svou dceru přála milující babičku. Mnozí lidé na internetu nechápou, jak nerozumně se tchyně chová, a tvrdí, že by si o tom měla rodina pořádně promluvit. Tato situace ale nemá snadné řešení, a pokud tchyně nepřistoupí na klidnou debatu, může se vše ještě zhoršit.

Jak byste tchyni přesvědčili ke změně názoru?

Zdroj: Mirror
Diskuze Vstoupit do diskuze
71 lidí právě čte
Zobrazit další články