Tchyně kontrolovala přítelkyni svého syna, zda dobře uklízí. Měl to být test, zda je ho hodna

Kuriózní sdělení od své tchyně dostala žena z Velké Británie, když jí oznámila, že se budou s jejím synem brát. Tchyně chtěla otestovat, zda bude pro syna dobrá manželka!

pár a tchýně i Zdroj fotografie: Depositphoto
                   

Vztah tchyně a snachy bývá jedním z nejsložitějších mezilidských vztahů vůbec. Možná proto, že se nejedná o vztah založený na rodinné vazbě, ale vyplývá z výběru budoucího partnera. Všechny zúčastněné strany – matka, partner a partnerka – tvoří trojúhelník, jehož fungování nemusí být vůbec jednoduché, a mnohdy také není. Dokladem toho jsou různé vtipy, přísloví, filmy nebo knihy. A existuje také nepřeberné množství reálných příběhů, které úskalí vztahu s tchyní názorně ilustrují.

Plánovali společnou budoucnost

O jeden takový příběh se s britským deníkem Mirror podělila anonymní čtenářka (27 let). Chodila se svým partnerem Ericem (29 let) asi tři roky, když se rozhodli, že začnou plánovat společnou budoucnost. Plánovali koupi domu, prohlíželi si zásnubní prsteny a mluvili o tom, že spolu jednou založí rodinu. Čtenářka uvedla: „Poznala jsem jeho rodinu a jsou přátelští. Moc často je nepotkáváme, protože žijí v Ericově rodné zemi.“

Jednoho dne se však uskutečnila rodinná večeře, kde byli všichni příbuzní – Ericovi rodiče a jeho bratři s manželkami a rodinami. Tam jim šťastný pár oznámil novinku, že spolu hodlají začít žít, ale ještě nejsou zasnoubeni. Všichni přítomní jim začali gratulovat. „V tu chvíli se však nejmladší švagrová podívala na Ericovu matku a zeptala se: ‚Takže půjde na test?‘ Byla jsem naprosto zmatená, a tak jsem se zeptala: ‚Na jaký test?‘“ To, o jaký test se jedná, by ji však nenapadlo ani ve snu.

dvojice láska iZdroj fotografie: Piqsels

Zasloužíš si stát se manželkou mého syna?

Dostalo se jí vysvětlení, že v jejich rodině se udržuje tradice, kdy budoucí tchyně testuje budoucí snachy, zda jsou pro její syny dost dobré! Posuzuje se, jak snachy dokážou udržet čistotu v domácnosti, jak dobře dokážou vařit a jejich celkové vystupování v různých situacích. „Přišlo mi to směšné, protože o tom, jestli jsem pro svého přítele dost dobrá, by měl rozhodovat on sám,“ uvedla čtenářka. Podle slov jeho matky však nemůžete být dobrou ženou v domácnosti, pokud nejste dobrou hospodyní, a ona se o tom chce pouze ujistit.

Zatímco tchyně pokračovala ve svém dalším vysvětlování, v ženě se jen probouzela frustrace. „Řekla, že jako matka očekává, že odejdu ze zaměstnání, abych se mohla věnovat všem domácím povinnostem, aby její syn mohl mít jednodušší život.“ To však žena razantně odmítla. „V žádném případě bych neukončila kariéru, abych se mohla stát ženou v domácnosti. Nesnáším domácí práce a raději bych si najala uklízečku bez ohledu na cenu, než abych je musela dělat sama.“

žena a tchyně neshody iZdroj fotografie: Freepik

Žena se odmítla účastnit zábavné tradice

Takto nekompromisně sdělila žena budoucí tchyni svůj názor. Avšak rozhovor vyústil jen v hádku, která zkazila celou večeři, a tím i návštěvu. Pro ženu je ale na celé bizarní situaci nejvíce zarážející fakt, jaký postoj k problému zaujal její partner. Vyjádřil se totiž, že je mu v podstatě jedno, jestli žena zůstane v zaměstnání, nebo bude v domácnosti, a podle jeho slov se měla matčinu přání podvolit, protože „je to jen test a není to tak, že by ji rodiče odmítli, kdyby se jí to nepodařilo“.  

„Myslí si, že je to zábavná tradice, na kterou se všichni těšili, a stejně jsem do toho měla jít,“ uzavřela čtenářka svoje vyprávění. Tento příběh vyvolal mezi čtenáři deníku Mirror vlnu reakcí, z nichž valná většina stála na straně zdrcené čtenářky. V tomto případě se nabízí myšlenka, jak pevné pouto mezi partnery panuje, když je muž ochoten uvažovat nad tím, že by se jeho partnerka měla účastnit něčeho tak ponižujícího, jako je test jejích uklízecích schopností.

Podrobili byste se tomuto testu?

Zdroj: Mirror
Diskuze Vstoupit do diskuze
126 lidí právě čte
Zobrazit další články