Upřímná zpověď manželek ženám ve vztahu otevře oči. Je pohádkově šťastné manželství mýtus, nebo realita?

Existuje mnoho teorií, jak udržet manželství šťastné. Nejpřesvědčivější jsou však zkušenosti žen, jejichž manželství trvá již dlouhá léta.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Zeptali jsme se šesti žen v pokročilém věku na to, co v průběhu let činilo jejich manželství funkčním a především šťastným. Jejich zkušenosti vám přinášíme. Nemyslete si, bez práce a rovnováhy to opravdu nejde. Manželství se musí opravdu důkladně opečovávat, aby bylo opravdu šťastné a dlouhé. Vyžaduje to spoustu dřiny, která je však vždy odměněna štěstím a láskou.

Musíte být oddaní lásce

Podle první ženy zdravé manželství zahrnuje spoustu dřiny. Je nutné, aby byl člověk lásce oddaný a na druhém mu opravdu záleželo. Rovněž je nezbytné najít rovnováhu mezi dáváním a přijímáním. Nic dokonalého neexistuje. Je však nutné se naučit otevřeně komunikovat, a tak pochopit jeden druhého. Vše dle ní závisí na laskavosti.

Podle druhé z žen, jež je vdaná osmatřicet let, je důležité mít vůli na manželství pracovat. Tvrdí, že se vždy objeví něco, co bude vyžadovat tvrdou práci obou partnerů. Je důležité se naučit férově argumentovat a být otevřený změnám.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Třetí žena tvrdí, že kromě trpělivosti je potřeba smysl pro humor. Komunikace je klíčová. Věci se nesmí zametat pod koberec a není nutné být při řešení problémů přehnaně citlivý. Podle ní žádný velký konflikt neznamená, že jeden druhého už nemilujete. Další z žen tvrdí, že je důležité být k druhému empatický, ačkoli nemusíte vždy plnit veškerá přání. Váš partner by podle této ženy měl být vaším nejlepším přítelem a i vy se musíte chovat jako přítel. Úcta a upřímnost jsou základními stavebními kameny vztahu. A co vzkazuje? Nezapomeňte se bavit.

Uděláte spoustu různých chyb

Další zkušená žena, která je vdaná již dvaačtyřicet let, tvrdí, že v manželství je to jako s jízdou na kole. Na počátku uděláte spoustu chyb, protože není vůbec snadné najít rovnováhu. Podle jejích slov je však důležité vždy brát veškeré obavy svého partnera vážně a naučit se také smát vlastním chybám. Je dle ní důležité si pamatovat jednu věc. A tou je fakt, že veškerá rozhodnutí, která uděláte, neovlivní jen vás, ale také toho druhého. Tvrdí, že je velmi důležité nezanedbávat své vlastní zájmy ani přátele.

iZdroj fotografie: Pexels

Poslední z žen, která ve svazku manželském žije nejdéle ze všech (již 59 let), je hlavním úkolem najít někoho, koho opravdu milujete a kdo miluje vás. Musí to být zároveň člověk, který vám rozumí, a stejně tak byste měla vy rozumět jemu. To nejdůležitější je trpělivost. Trpěliví v manželství musí být oba partneři, jelikož v průběhu let určitě budete čelit mnoha nástrahám. Na závěr tato moudrá a zkušená žena dodala, že bez společného smyslu pro humor se rovněž neobejdete.

Co je podle vás nejdůležitější v manželství?

Zdroj: Time

Diskuze Vstoupit do diskuze
51 lidí právě čte
Zobrazit další články