5 rad k nezaplacení pro pohádkově šťastné manželství. Psychologické fígly, díky kterým budete žít šťastní až do smrti

Do manželského svazku vstupujeme s očekáváním a vírou, že je to naše navždy. Díky jednoduchým pravidlům se nám to může splnit.
i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Manželství je svazek dvojice, kdy oba tvrdě pracovali na tom, aby jim štěstí a láska ze vztahu nevyprchaly, ale naopak se znásobily i přes veškeré životní problémy. Neexistuje žádný tajemný recept na šťastné manželství. Pokud se však pokusíte řídit jednoduchými pravidly péče a oddanosti, máte velkou šanci prožít manželství skoro jako z pohádky. Vždy budou a přijdou okamžiky, kdy můžete začít pochybovat o sobě i vztahu, ale nejdůležitějším aspektem pro skutečně šťastný vztah je komunikace a porozumění.

Protiklady se přitahují

Pokud jste v manželství naprosto rozdílní jedinci, znamená to mimo jiné mnoho různých pohledů. Máte si navzájem co nabídnout a pohlédnout na určité situace s nadhledem. Důležitá je především komunikace, protože rozdílné povahy se vždy nemusí chápat správně a může tak docházet ke zbytečným nedorozuměním a hádkám. Pokud si oba projevujete dostatek respektu, určitě tento aspekt váš vztah neovlivní.


iZdroj fotografie: Depositphotos

Nevyžadujte změnu

Požádat partnera, aby na sobě cokoliv změnil, je jednou z nejhorších věcí, kterou můžete udělat. Dáváte tak svému protějšku najevo, že vlastně nejste spokojená tam, kde jste, s člověkem, který je po vašem boku. Pokud se vzájemně přijmete i se svými chybami, je to dobré znamení o dlouhodobě udržitelném manželství.


iZdroj fotografie: Pixabay

Nespoléhejte na kompromisy

Pokud se v dnešní době zeptáte na recept šťastného manželství, budou kompromisy na předních příčkách seznamu. Kompromis ale popravdě neznamená optimální způsob řešení sporů. Vždy jedna ze stran musí ustoupit a nejsou naplněna očekávání ani jednoho z manželů. Jistě je to vhodná forma, jak vyřešit některé hádky, ale neměla by se stát pravidlem.

Přijměte své chyby

Být zodpovědný, přijmout své chyby a dokázat se omluvit je nejtěžším úkolem v manželství. Po určité době si nikdo nechce přiznat svou chybu, mnohem snadnější bývá držet se svého ega. V takových případech mohou nastávat čím dál častěji situace, kdy si oba nechávají svou pravdu, nejsou ochotni naslouchat a pokusit se podívat na okolnosti pohledem partnera. Pokud se ale oběma podaří poslouchat ve větší míře své srdce než ego, mohou prožít šťastné manželství.


iZdroj fotografie: Pixabay

Důležitá individualita

Když jsou dva lidé spojeni manželským slibem, znamená to snad, že najednou ztrácí svou vlastní osobnost? Určitě ne. Toto posvátné pouto je rozšířením jejich lásky, ne svázáním a umlčením jejich individuality. Oba by si měli ponechat své zájmy, přátelé, čas pro sebe a pro všechno, co pokládají ve svém životě důležité. Manželský svazek neznamená žít život partnera, ale spojit svůj život s jeho životem a ponechat oběma svou vlastní osobnost. Jedině tak mohou být spokojeni oba a zároveň spolu žít ve štěstí.

Zdroj: Timesofindia

Diskuze Vstoupit do diskuze
61 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
4/5 (80%) 353 hlasů
Nahlásit chybu
adbz.cz
Manželé vybudovali uprostřed lesa geniální dům, který svou krásou uhrane oči každého. Rodině poskytuje luxus milionové vily
Události247.cz
Česko začne očkovat třetí dávkou vakcíny. Podle dat z Izraele má ale většina lidí po jejím podání vedlejší účinky
JakZdravě.cz
Super polévka nabitá vitamíny posílí imunitu a chrání před virovými i bakteriálními onemocněními. Podzimní elixír zdraví
VědaŽivě.cz
Míváte noční můry? Pokud je to některý z následujících motivů, rozhodně ho neignorujte