Řekl své ženě, že už není tak krásná jako zamlada. Odpověď manželky stojí za všechny peníze

Tři desítky let žili ve spokojeném manželství. Pak chtěl manžel možná jen zavtipkovat o své ženě. Ona však zareagovala naprosto vážně.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Právě slavili dlouhé tři dekády od osudového dne, kdy si řekli své ano. Manželé vzpomínali na časy, kdy se poznali a žili spolu v malém bytě. V té době bylo ženě jen dvacet jedna let. Oba tehdy spali na staré matraci a měli ve svém bytě obyčejnou černobílou televizi. Společnými silami také sháněli peníze na své první vytoužené auto, které si chtěli společně koupit, aby měli čím jezdit na nákupy.

Mnoho se za roky změnilo

V současné době žije tento manželský pár ve velkém domě a mají krásnou velkou postel se zdravotní matrací. Filmy, dokumenty i seriály sledují na jedné z nejmodernějších televizí a aut už mají dokonce několik. Manželce je nyní již jednapadesát let. Stále je svým způsobem krásná, jen o několik let starší. Muž ji však řekl, že už se mu nelíbí tolik jako dřív. Napadlo ho, že by mohl mít opět mladou ženu, která by pochopitelně byla hezčí než jeho současná manželka. Snad to myslel jako vtip. Manželka mu však odpověděla zcela vážně.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Moc nepřemýšlela a řekla, že v to případě bude muset znovu zmládnout, spokojit se s černobílou televizí, malinkým bytem a starou matrací. Opět také bude muset šetřit na auto. Dodala, že už se možná necítí stejně jako kdysi, ale nelze přeci život začít opět od začátku. V takovém případě, by se lidé museli umět vrátit do minulosti, a to není možné. Jistě, že člověk s přibývajícím věkem chce opět zažívat stejné pocity jako dříve, měl by si však uvědomit, že ne vše tehdy bylo úplně růžové a od té doby ušel kus cesty, který ho formoval.

Každé roky mají své kouzlo

Stejně jako mládí, i ostatní roky našeho života mají něco do sebe. Každé období má své kouzlo a je třeba si ho užívat plnými doušky. Člověk v žádném případě nesmí ulpívat jen na minulosti. Vzpomínat nad starými fotografiemi nebo si nostalgicky vyprávět staré historky u skleničky vína je naprosto v pořádku. Stejně důležité však je umět si užívat přítomnost a vše, co nám zrovna nabízí. A většinou to je mnohem více než nám nabízela minulost. Jen jsme si toho přestali vážit.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Tento muž z našeho příběhu by tedy měl být rozhodně vděčný za to, čeho ve svém životě dosáhl. Měl by být rád, za to jakou má moudrou a chytrou ženu po svém boku. Také by měl být šťastný, že vychoval hodné děti, které mu daly úžasná vnoučata. Je zbytečné se ohlížet do minulosti a toužit po něčem, co nelze vrátit. Návrat by totiž mohl zničit vše, co jste roky budovali a z čeho byste měli mít radost. Važte si toho, co máte a radujte se z každé maličkosti.

Jaké obyčejné věci vám v životě dělají největší radost?

Zdroj: Transparency

Diskuze Vstoupit do diskuze
50 lidí právě čte
Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Vyšší pohodlí a zvýšení produktivity práce s držákem monitoru NB G45
Události247.cz
Události247.cz
Ušetřit na jahodách se dá samosběrem: Úspora je oproti prodeji v obchodech i několikanásobná
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Kancelářský držák monitoru s vynikající ergonomií NB G45
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Starověké stavby v arabské poušti odhalily pozůstatky dosud neznámých rituálů