Dívka přišla pozdě do školy. Její matka napsala omluvenku, která všechny dostala do kolen. Jednoznačně maminka roku

Během puberty prochází vztah rodičů a dětí mnoha složitými situacemi. Matka jedné teenagerky se s její pubertou proto rozhodla vypořádat po svém.
i Zdroj fotografie: Se souhlasem Nicole Poppic
                   

Puberta. To je velký strašák snad všech rodičů. Pod tímto pojmem si většinou představují období, kdy budou (či jsou) jejich potomci zcela nezvladatelní, odmlouvají, neposlouchají a navigují svůj život směrem, který se rodičům vůbec nezamlouvá. Obecně přichází puberta od 10 do 18 let věku dítěte a rozhodně platí, že se jedná o období velmi komplikované. Někdy se nicméně stane, že se nejhorší obavy rodičů naplní. Pak je jen na každém z nich, jak se s tím poperou, stejně jako to bylo na této matce.

Omluvenka do školy dostala netradiční podobu

Nejstarší dcera Nicole Poppic Cara nebyla nikdy popisována jako problémové dítě. Vždy se jednalo o milou dívku, která ráda vypomohla s péčí o své dva mladší sourozence. Ovšem jen do té doby, než na ni dolehla „zákeřná nemoc“. Její chování se začalo zhoršovat a trpět počínala i škola. Když jednoho dne ráno odmítla vstát z postele (jednoduše proto, že se jí nechtělo mezi spolužáky), její matka Nicole se rozhodla jednat. Na výzvu, aby jí napsala omluvenku, zareagovala opravdu netradičně.

Na list papíru žena napsala sdělení „všem, koho by to mohlo zajímat“. V něm vysvětlila, že její dcera do školy přišla pozdě proto, že se již nějaký čas potýká opravdu s těžkým případem puberty. Matka dále napsala, že na tuto „nemoc“ není žádný lék a je masově rozšířená mezi dospívajícími po celé jejich zemi. Mezi nejrůznějšími příznaky se u její dcery objevilo i odmlouvání a neschopnost vstát z postele. Nicméně žena dodává, že se její dcera pomalu vrací ke svým smyslům – obzvláště poté, co její telefon vyletěl z okénka jejich jedoucího automobilu.

Dopis se stal virálním a dcera se „polepšila“

Bezprostředně poté, co Nicole vysadila Caru před školou, sdílela ofocenou omluvenku na svém Facebooku. Fotografie se setkala s velkým množstvím ohlasů a stala se hitem internetu. Většina komentujících jsou rodiče a matce vesměs vyjadřují uznání. Fakt, že tento způsob řešení zafungoval, svědčí i přístup samotné Cary. Střední školu úspěšně dokončila a nyní studuje na univerzitě. Paralelně ke studiu si přibrala práci asistentky pedagoga na své bývalé střední škole.

Nicole se v současné chvíli žije také dobře. S partnerem vychovává ještě své dvě mladší děti a těší se dobrému zdraví. Před časem bojovala s rakovinou prsu, avšak díky včasné operaci a podpoře přátel a rodiny nemoc porazila. Nicole si taktéž uchovává mladého ducha a snaží se k životu přistupovat pozitivně (a to i nyní, kdy se její dvě mladší děti nezadržitelně blíží do věku, kdy budou procházet stejně „zákeřnou nemocí“ jako před lety Cara – pubertou).

Zdroj: Metro

Diskuze Vstoupit do diskuze
86 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
5/5 (81%) 1530 hlasů
Nahlásit chybu
adbz.cz
Manželé vybudovali uprostřed lesa geniální dům, který svou krásou uhrane oči každého. Rodině poskytuje luxus milionové vily
Události247.cz
Česko začne očkovat třetí dávkou vakcíny. Podle dat z Izraele má ale většina lidí po jejím podání vedlejší účinky
JakZdravě.cz
Super polévka nabitá vitamíny posílí imunitu a chrání před virovými i bakteriálními onemocněními. Podzimní elixír zdraví
VědaŽivě.cz
Míváte noční můry? Pokud je to některý z následujících motivů, rozhodně ho neignorujte