4 skryté rysy psychopata. Jakmile je zpozorujete, berte nohy na ramena. Jinak vám ze života udělá peklo

Lidé projevující psychopatické rysy mohou na první pohled působit velmi charismaticky, šarmantně a příjemně. Buďte ale obezřetní, protože vám mohou ze života udělat peklo.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Pokud se domníváte, že jste ve svém životě nikdy nenarazili na psychopata, pravděpodobně se mýlíte. Spíše jste jej pouze neodhalili. Každý totiž nevypadá jako filmový zločinec typu Hannibala Lectera z Mlčení jehňátek nebo Jokera z Temného rytíře. Lidé s psychopatickými sklony dokážou dobře splynout, dokonce vám zpočátku mohou připadat sympatičtí. Podle odborníků ve skutečnosti vykazuje známky predátorského chování jeden člověk ze sta.

Máte-li jej nablízku, je na místě ostražitost

Rozhlédnete-li se po svém okolí, možná mezi lidmi najdete šarmantního, vysoce inteligentního egocentrika, který nemá uspořádaný rodinný život, dlouhodobé přátele a není mu cizí užívání návykových látek. Pak je na místě ostražitost. I když si psychopati čas od času uvědomují dopady svého chování na druhé a mohou ho na chvíli zkorigovat, napořád se nezmění. Pokud si nejste jistí, zaměřte se na tyto 4 významné rysy predátorů.

Okouzlující

První dojem ze setkání s psychopatem vás nadchne, což je také důvod toho, proč je složité je rozpoznat. Dokážou být okouzlující a fascinující, jsou totiž zběhlí v klamání ostatních lidí. Mají charisma a šarm, takže ke své osobě přitahují pozornost i zájem okolí. Dlouhodobého vztahu však nejsou schopní, protože brzy vyjde najevo temná stránka jejich osobnosti.

Manipulativní

Vědomě s lidmi rádi manipulují, aby získali to, co oni chtějí. Berou to jako hru. Testují hranice a limity ostatních, díky čemuž zjistí, jak daleko mohou zajít. Nezajímá je, zda tím někomu ubližují, neváhají se ke svému cíli dostat hlava nehlava i za využití lží. Jsou schopní zajít až tak daleko, že někoho doslova vystresují jenom proto, aby si mohli užít jeho bolest a utrpení.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Nelítostní

Necítí lítost nad svými činy a jednáním, i kdyby byli sebekrutější. Mají problém s projevováním emocí. Odmítají převzít odpovědnost za své činy, z neúspěchu obviňují druhé. Vždy překroutí vaše slova ve svůj prospěch, takže nikdy nebudou viníky toho, co se stalo.

Arogantní

Důležitým znakem je extrémní arogance. Psychopati totiž mají sami o sobě a své důležitosti přehnané mínění. Věří, že jsou lepší než ostatní, a proto si zaslouží více. Cítí se být nadřazení. Nerealisticky zveličují výsledky své práce nebo konání, naopak neúspěchy svalují na jiné. Aby dostali to, co chtějí, klidně obětují kohokoli.

Jaké zkušenosti máte s psychopatickým jednáním?

Diskuze Vstoupit do diskuze
53 lidí právě čte
Zobrazit další články