Rozhodl se na oběd pozvat bezdomovce. Ani ve snu by ho nenapadlo, že mu tím zachrání život

Možná i vy jste se někdy na ulici zamýšleli, proč bezdomovce před vámi potkal tento krutý osud. Mohl si za to sám, nebo měl prostě jen smůlu? To už jste se ale nedozvěděli.
i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Lidé bez domova to nemají lehké, to nemůže popřít nikdo. Ani ten, kdo je nemá rád. Každý den je pro ně boj o přežití, kdy jejich život závisí na tom, co jim dají ostatní lidé nebo co sami najdou. O mnoho horší to pro ně může být, když jsou například závislí na alkoholu či drogách. V takovém případě si mnohdy místo jídla koupí akorát něco, co je ničí. Požitek mají jen na chvíli a druhý den jsou opět tam, kde předtím. Jednoho takového potkal i Casey Fischer.

Měl to být jen obyčejný oběd

Zrovna šel na oběd do ne moc známé restaurace, před kterou jistý bezdomovec sbíral peníze, které vyprosil od kolemjdoucích. Jakmile se mu podařilo nasbírat částku, která pro něj byla dostačující, rozhodl se vstoupit dovnitř a něco si koupit. Smůla bohužel byla, že u sebe víc jak jeden dolar prostě neměl. Casey k muži proto přišel a snažil se s ním započít rozhovor.


iZdroj fotografie: Freepik

Bylo to trochu těžké, jelikož nevypadal na to, že by o mluvení stál, ale po chvíli se přeci jen nechal pozvat alespoň na kus sladkého pečiva a šálek teplé kávy. Zároveň souhlasil i s pozváním ke stolu, aby spolu strávili chvíli při Caseyho obědě. Během něj se Casey dozvěděl, jaké je skutečné jméno nešťastné osoby před ním. Jmenoval se Chris a už od začátku to neměl lehké.

Každý se k němu choval krutě

Nejprve se rozpovídal o tom, co nebylo až tak osobní. Lidé jím pohrdali jen proto, že byl na ulici. I přesto, že se v danou chvíli choval slušně, byl považován za odpad jen proto, že večer neměl kam složit hlavu. Poté začal Caseymu více věřit a ve svém povídání pokračoval s tím, že i přes všechny životní překážky měl jeden sen. Chtěl se stát mužem, jakým si jeho matka vysnila, že bude. Ta ovšem bohužel zemřela na rakovinu.


iZdroj fotografie: Freepik

Nakonec spolu strávili více než hodinu čistou konverzací, kdy probrali všechno možné. Casey se poté bohužel musel vrátit do třídy, když v tom mu Chris vzal kousek papíru a tužku. Něco mu napsal do bloku a předal mu to zmuchlané, aby to nešlo hned přečíst. Casey neměl čas se na to podívat hned v restauraci, nicméně po cestě papír rozevřel. „Dnes jsem se chystal se zabít. Díky tobě jsem se rozhodl to neudělat. Děkuji ti, úžasný muži.“ stálo v něm. I malá gesta mohou mít rapidní dopady na něčí život.

Zdroj: Transparency

Diskuze Vstoupit do diskuze
76 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
5/5 (81%) 994 hlasů
Nahlásit chybu
adbz.cz
Manželé vybudovali uprostřed lesa geniální dům, který svou krásou uhrane oči každého. Rodině poskytuje luxus milionové vily
Události247.cz
Česko začne očkovat třetí dávkou vakcíny. Podle dat z Izraele má ale většina lidí po jejím podání vedlejší účinky
JakZdravě.cz
Super polévka nabitá vitamíny posílí imunitu a chrání před virovými i bakteriálními onemocněními. Podzimní elixír zdraví
VědaŽivě.cz
Míváte noční můry? Pokud je to některý z následujících motivů, rozhodně ho neignorujte