Žena neměla na pohřbu svého manžela slov. Skrblík si vzal všechny peníze s sebou do hrobu

Když vdova otevřela mužovu poslední vůli, nestačila se divit. Její muž jí totiž přichystal nejen nezvyklé překvapení, ale také ji připravil o všechny peníze.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Poslední vůle je tradice, která se v mnohých zemí ctí. Poslední přání zesnulého se totiž musí splnit, pokud je to jen trochu možné. S velmi nezvyklým posledním přáním svého umírajícího muže se setkala jedna zbožná žena. Jelikož byla hluboce věřící, věděla, že mu ho musí splnit.Skrblíkova poslední vůle

Pro zesnulého byly na světě nejdůležitější peníze. „Myslela jsem, že se to změní s postupem času,“ vypráví jeho manželka. „Celý život to ale bylo stejné. Rodina pro něj bohužel nikdy nebyla tak důležitá, jako jeho peníze,“ dodává. Muže před smrtí totiž trápila jedna otázka. Co se stane po smrti s jeho nastřádanými penězi, a jak si je může nejlepším způsobem vzít s sebou? Byť většina lidí uvažuje spíše nad tím, komu peníze odkázat, tohle v jeho případě nepřipadalo v úvahu.


iZdroj fotografie: Pexels

Nikomu ze své rodiny totiž peníze odkázat nechtěl a charita se mu taky nezdála. Rozhodl se, že si s sebou chce peníze vzít doslova do hrobu. „Ještě před vsunutím rakve do země jeho vdova přistoupila k rakvi a vložila do ní krabičku,“ vypráví jedna účastnice pohřbu. „Ptala jsem se, co v ní je a odvětila mi, že si přál být pohřbený se všemi svými penězi,“ vysvětluje. „Nenechal jí vůbec nic, všechno si vzal s sebou,“ dodává smutně. Nezvyklé poslední přání jí nemile překvapilo.

Těžký život vdovy

Vdova byla velmi zbožná, proto nepřipadalo v úvahu svému zesnulému muži poslední přání nesplnit. Vložila tedy všechny úspory do banky na účet a platební kartu vložila v malé krabičce do rakve. „Popravdě nevím, co se mnou teď bude. Byly to všechny peníze,“ vysvětluje svou složitou situaci. „Peníze pro něj prostě bohužel byly důležitější než já. Jeho přání jsem mu ale splnila,“ popisuje vdova smutně. Poslední přání chtěla splnit, i když jí to přineslo jen trápení.

Jak byste na takové přání reagovali vy?

Zdroj: Metro

Diskuze Vstoupit do diskuze
90 lidí právě čte
Zobrazit další články
adbz.cz
Hliníkové střechy a fasády PREFA: Jaké jsou jejich hlavní přednosti?
Události247.cz
Drony by mohly pomoci vyhrát válku na Ukrajině. Rusko podle expertů zaostává hlavně v technice
JakZdravě.cz
Seznam tipů pro zdravé usínání, díky kterým budete spát celou noc
VědaŽivě.cz
5 záhadnějších míst než samotný bermudský trojúhelník. Pro podivné události dosud neexistuje vysvětlení