Cizí muž se v obchodě sprostě pustil do 4leté holčičky s ADHD. Zoufalé matce pomohla paní stojící v řadě

Mít dítě s ADHD není procházka parkem. Takové dítě jednoduše neposedí a ne vždy jsou všichni ochotní příliš aktivní dítě tolerovat.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Je velkým štěstím, žijí-li rodiče ve stabilním a láskyplném vztahu. Mohou se mezi sebou podělit o jednotlivé povinnosti, které na ně čekají v souvislosti s péčí o domácnost a o děti. Svobodná matka Taylor Myers žije se svou čtyřletou dcerkou a malým kojencem a práce s nimi má nad hlavu. Malá Sofie navíc trpí ADHD, takže její výchova je mnohem náročnější. Často naráží na nepochopení svého okolí.

Co je to ADHD

ADHD je neurovývojová porucha, jejímiž typickými rysy jsou nepozornost a impulzivní chování spojené s hyperaktivitou. Projevuje se ve všech oblastech mozku, zejména těch, kde se nachází funkce řízení, plánování, emocí a paměti. Děti s ADHD obvykle nefungují tak, jak se od nich ve škole očekává. Jsou jiné. Mají problémy s dodržováním pokynů, regulací chování, zapamatováním. Mohou narážet i na negativní reakce neznámých lidí.

Nepříjemný incident v obchodě

O problematické situace nemá Taylor nouzi. Svou holčičku Sofii moc dobře zná a ví, že za své chování příliš nemůže. Mrzí ji proto, když se setká s odmítnutím okolních lidí. Chápe však, že ne každý ví o poruše ADHD, takže její dítě považují za rozmazlené.

iZdroj fotografie: Pixabay

Jednou takto nakupovala v obchodě, malá Sofie seděla v nákupním vozíku. Už byla nakupováním celá uondaná, takže začala zlobit. Bylo vidět, že se to nelíbí pánovi, jenž stál vedle nich. Ten také neváhal a nahlas vyslovil svůj názor, dokonce Sofii nevybíravými slovy vynadal.

Pomoc od paní v pravou chvíli

Taylor byla chováním muže poněkud rozhozená, navíc to celé situaci vůbec neprospělo. Malá Sofie zlobila ještě více, vylézala z nákupního vozíku a dožadovala se pozornosti maminky. Všimla si toho ale paní stojící v řadě o kousek dále. A snažila se upoutat Sofiinu pozornost, aby mohla Taylor vykládat nákup na pás u pokladny a zaplatit.

Její chování pomohlo, protože Sofie s ní začala komunikovat a na zlobení zapomněla. Taylor byla paní velice vděčná, že jí pomohla. Díky tomu mohla s nákupem i s dcerkou a miminkem v pohodě opustit obchod.

Také máte zajímavé příhody se svými dětmi?

Zdroj: TheSun

Diskuze Vstoupit do diskuze
77 lidí právě čte
Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Pokud kupujete vajíčka v obchodě, mějte se na pozoru. Pro své vlastní dobro zkontrolujte několik věcí
Události247.cz
Události247.cz
Ukrajina je jen začátek. Rusko podle historika bude pokračovat invazí v dalším evropském státě
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
4 japonské cviky, které vám dopomohou k plochému bříšku za pouhé 4 minuty denně
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Neuvěřitelný příběh 1. holčičích šesterčat na světě: Šance, že se vůbec narodí živé, byla 1 ku 104 miliardám