Žena při porodu trojčat prodělala klinickou smrt. Nikdo z lékařů nevěřil, že se probere

Manželé se dlouho snažili o třetí miminko, avšak nebylo jim přáno. Když své snahy vzdali, žena otěhotněla s trojčaty. Již rizikové těhotenství zakončil dramatický porod.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Když toužíte po velké rodině, často jste ochotni vychovávat i tři a více dětí, i když to znamená jisté omezení vlastních potřeb. Se stejnou touhou se potýkal i manželský pár z Oneonty v Alabamě (USA), který již vychovával své dvě dcery – Lilly a Josey – a přál si ještě jedno miminko. Protože se manželé snažili zplodit potomka poměrně dlouhou dobu, pomalu přestávali věřit, že je jim třetí dítě souzeno. Když své snahy vzdali, stal se zázrak a je nečekalo jedno, ale rovnou tři překvapení.

Třetí těhotenství přišlo nečekaně

Vliv ženské psychiky na rychlost početí je již široce známý. Stres, který je spojený s každým neúspěšným pokusem o zplození vytouženého potomka, v podstatě brání samotnému početí. Jeho eliminace, například přesměrováním pozornosti jiným směrem, je v podstatě první radou lékařů, kterou dávají rodičům při neúspěšných pokusech o otěhotnění. Něčím podobným si procházeli i Amber a Levi, kteří toužili po třetím dítěti.

iZdroj fotografie: Pixabay
Manželé toužili po třetím dítěti, nakonec se dočkali trojčat

Protože se snažili počít již notně dlouhou dobu, postupně je opouštěla víra, že se dalšího potomka dočkají. Až v momentě, kdy Amber přestala na vytoužené miminko myslet a soustředila se na své volnočasové aktivity a dvě dcery, se jí podařilo potřetí otěhotnět. Radost z nového života ovšem během ultrazvukového vyšetření vystřídal šok. Amber nečekala jedno, ale rovnou tři děti. A co bylo vzácnější, jednalo se o jednovaječná trojčata (šance na jejich početí je asi 1 : 200 milionům).

Rizikové těhotenství zakončil dramatický porod

Vícečetná těhotenství bývají ze své povahy vnímána jako riziková. V případě jednovaječných trojčat je největší záludností přítomnost pouze jedné placenty, která vyživuje všechny tři plody. Hrozí tedy poměrně vysoké riziko, že jedno (či dvě) dítě nebude dostatečně zásobené živinami a zemře, což by mohlo vést až k ukončení celého těhotenství. Pro ženu je donošení vícerčat rovněž velmi namáhavé a často dochází k porodu předčasně, přičemž je vyvolán uměle, respektive je naplánován císařský řez.

iZdroj fotografie: Depositphotos
Porod císařským řezem se plánuje u většiny vícečetných těhotenství

Amber podstoupila plánovaný císařský řez 20. února 2016. Během porodu nicméně došlo ke komplikacím a žena prodělala klinickou smrt. Zachránila ji krevní trasfuze a neúnavná resuscitace lékaři. Když se Levi dozvěděl o stavu své manželky, psychicky se zhroutil. Začal se obávat, že Amber zemře a on zůstane s pěti dětmi sám. Naštěstí vše dobře dopadlo a nyní jsou oba pyšnými rodiči pěti holčiček. Trojčata pak dostala jména Nora, Rylan a Remi.

Znáte nějaký případ (třeba z naší republiky), kdy se narodila trojčata?

Zdroj: Metro

Diskuze Vstoupit do diskuze
149 lidí právě čte
Autor článku

Lucie Vágnerová

Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Moje tchyně dávala do mikrovlnky ponožky. Nechápala jsem to až do té doby, než mi vysvětlila, že se tak zahřívá
Události247.cz
Události247.cz
Strach z útoků: Menšiny se bojí o své životy. Vládu to ale nezajímá
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Nečekané příznaky vysokého krevního tlaku: Když hodnota překročí 180/120 mm Hg, znecitliví ruce
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Vrátíte se do chladného bytu a zapnete radiátor na 5? To je chyba. Je lepší pustit ho na střední stupeň a vyčkat