Porod jednovaječných trojčat přinesl komplikace | DámskýDeník.cz

Žena při porodu trojčat prodělala klinickou smrt. Nikdo z lékařů nevěřil, že se probere

Manželé se dlouho snažili o třetí miminko, avšak nebylo jim přáno. Když své snahy vzdali, žena otěhotněla s trojčaty. Již rizikové těhotenství zakončil dramatický porod.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Když toužíte po velké rodině, často jste ochotni vychovávat i tři a více dětí, i když to znamená jisté omezení vlastních potřeb. Se stejnou touhou se potýkal i manželský pár z Oneonty v Alabamě (USA), který již vychovával své dvě dcery – Lilly a Josey – a přál si ještě jedno miminko. Protože se manželé snažili zplodit potomka poměrně dlouhou dobu, pomalu přestávali věřit, že je jim třetí dítě souzeno. Když své snahy vzdali, stal se zázrak a je nečekalo jedno, ale rovnou tři překvapení.Třetí těhotenství přišlo nečekaně

Vliv ženské psychiky na rychlost početí je již široce známý. Stres, který je spojený s každým neúspěšným pokusem o zplození vytouženého potomka, v podstatě brání samotnému početí. Jeho eliminace, například přesměrováním pozornosti jiným směrem, je v podstatě první radou lékařů, kterou dávají rodičům při neúspěšných pokusech o otěhotnění. Něčím podobným si procházeli i Amber a Levi, kteří toužili po třetím dítěti.


iZdroj fotografie: Pixabay
Manželé toužili po třetím dítěti, nakonec se dočkali trojčat

Protože se snažili počít již notně dlouhou dobu, postupně je opouštěla víra, že se dalšího potomka dočkají. Až v momentě, kdy Amber přestala na vytoužené miminko myslet a soustředila se na své volnočasové aktivity a dvě dcery, se jí podařilo potřetí otěhotnět. Radost z nového života ovšem během ultrazvukového vyšetření vystřídal šok. Amber nečekala jedno, ale rovnou tři děti. A co bylo vzácnější, jednalo se o jednovaječná trojčata (šance na jejich početí je asi 1 : 200 milionům).

Rizikové těhotenství zakončil dramatický porod

Vícečetná těhotenství bývají ze své povahy vnímána jako riziková. V případě jednovaječných trojčat je největší záludností přítomnost pouze jedné placenty, která vyživuje všechny tři plody. Hrozí tedy poměrně vysoké riziko, že jedno (či dvě) dítě nebude dostatečně zásobené živinami a zemře, což by mohlo vést až k ukončení celého těhotenství. Pro ženu je donošení vícerčat rovněž velmi namáhavé a často dochází k porodu předčasně, přičemž je vyvolán uměle, respektive je naplánován císařský řez.


iZdroj fotografie: Depositphotos
Porod císařským řezem se plánuje u většiny vícečetných těhotenství

Amber podstoupila plánovaný císařský řez 20. února 2016. Během porodu nicméně došlo ke komplikacím a žena prodělala klinickou smrt. Zachránila ji krevní trasfuze a neúnavná resuscitace lékaři. Když se Levi dozvěděl o stavu své manželky, psychicky se zhroutil. Začal se obávat, že Amber zemře a on zůstane s pěti dětmi sám. Naštěstí vše dobře dopadlo a nyní jsou oba pyšnými rodiči pěti holčiček. Trojčata pak dostala jména Nora, Rylan a Remi.

Znáte nějaký případ (třeba z naší republiky), kdy se narodila trojčata?

Zdroj: Metro

Diskuze Vstoupit do diskuze
147 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
5/5 (82%) 227 hlasů
Nahlásit chybu
adbz.cz
10 rostlin ideálních do rodin s dětmi a domácími mazlíčky. Jsou naprosto bezpečné, pozor na ty jedovaté
Události247.cz
Rodící se vládní koalice chce změnit boj s covid-19. Už jsou jasné první obrysy
JakZdravě.cz
Máte oteklé oči, zažívací potíže, či zapomínáte? Přehlížené signály brzy vyústí v závažné zdravotní komplikace
VědaŽivě.cz
Jupiter zachránil Zemi před pádem obřího vesmírného objektu. Jeho úloha pro lidstvo je nenahraditelná