Policejní strážník neváhal ani chvíli, když viděl rodící bezdomovkyni. Nikdo však nedokáže pochopit, co se stalo potom. Šokoval celé okolí

Kalifornský policista při obvyklé pochůzce na ulici potkal mladou těhotnou bezdomovkyni. Ta mu dala nečekanou nabídku.
i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Kalifornský strážník Jesse Whitten má na svém seznamu dobrých skutků mnohé činy. Patří k nim i adopce dítěte. Na začátku září 2018 si totiž oficiálně osvojil dítě, které se narodilo ženě bez domova. Matka dítěte byla závislá a po celou dobu těhotenství užívala heroin. Při jedné z jeho pravidelných pochůzek mu tato žena dala neobvyklou nabídku – zda by se postaral o její dítě.První setkání Whittena se závislou těhotnou bezdomovkyní

Tehdy třiatřicetiletý Jesse Whitten z policejní stanice v Santa Rose při pravidelné obchůzce ulic narazil na mladou bezdomovkyni. Že byla žena těhotná, mu bylo okamžitě jasné. Avšak byla silně závislá na tvrdé droze, heroinu. Takové návykové látky tělu nesmírně škodí. Proto se ji policista pokusil přemluvit k tomu, aby šla na odvykací léčbu.

iZdroj fotografie: Se souhlasem Whitten family

Ona mu řekla o svých dvou již narozených dětech, které čekají na své budoucí pěstouny. „Po krátkém rozhovoru a po tom, co mi je popsala, jsem si vzpomněl, že jsem je sám potkal v ústavu pro děti čekající na adopci.“ Její příběh muže opravdu dojal.

Žena policistu a jeho manželku požádala o něco bláznivého

Po pár týdnech se s bezdomovkyní setkala i manželka policisty. Okamžitě si všimla, že je žena těhotná. „Mohu?“ zeptala se, přistoupila k těhotné bezdomovkyni a dotkla se jejího kulatého břicha. „Je to něco kouzelného, když cítíte, jak se dítě hýbe v břiše matky,“ vysvětlila. Avšak následně byli mladí manželé požádáni o něco bláznivého.

iZdroj fotografie: Se souhlasem Whitten family

Žena se jich zeptala, jestli by se nemohli o její dítě postarat a adoptovat ho. V té chvíli trojnásobný otec Whitten této nabídce příliš nedával váhu a nebral ji úplně vážně. „Zkrátka jsem si myslel, že jen podlehla náhlé vlně zmatených pocitů. Neměl jsem tušení, že to myslí vážně.“

Novorozence se policista se ženou nakonec ujal

Na počátku února proběhl porod a na svět přišla holčička. Bohužel i přestože se matka snažila co nejvíce heroinu vyhýbat, její závislost jí zkrátka přemohla. A dítě se přes všechny její snahy narodilo s drogou v krvi. Prvních pár dní pro něj nebylo lehkých. Dítěti se však naštěstí zdravotní stav rychle zlepšoval a brzy bylo naprosto v pořádku.

iZdroj fotografie: Se souhlasem Whitten family

Bezdomovkyně nechala doktory zavolat místo do ústavu pro adopce právě policistovi Whittenovi. Ten i s manželkou přijel. „Zamilovali jsme se do ní na první pohled,“ prozradil. A tak ji už za pár měsíců měli oficiálně doma adoptovanou a šťastnou. Žena jí chtěla zařídit lepší život a to se jí i povedlo. Holčička dostala dvě jména, Harlow a Maisey – jedno po adoptivních rodičích a druhé po biologické matce.

Zdroj: GoodMorningAmerica

Diskuze Vstoupit do diskuze
63 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
4/5 (80%) 6445 hlasů
Nahlásit chybu
adbz.cz
Porcování melounu nikdy nebylo jednoduší. Jediný správný postup, při kterém nebudete celí ulepení a nezašpiníte kuchyň
Události247.cz
Oblíbené turistické destinace Čechů trápí požáry, vyžádaly si i několik obětí
JakZdravě.cz
Pozor na riskantní kombinace nejčastějších léků a doplňků stravy, které nikdy nesmíte polknou společně
VědaŽivě.cz
Fungování mozku dokazuje, že jsme schopni čehokoli. Proč přesto nejsou naše možnosti neomezené?