Nedocenitelné osobnostní rysy, kterým nikdo neodolá. Staňte se pro opačné pohlaví neodolatelně žádoucí v kterémkoliv věku

Co se detailů týče, požadavky na partnera se u každého liší, avšak některé jsou společné. Zjistěte, jaké rysy osobnosti vás činí pro partnera žádoucími.
i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Každý má svoji představu ideálního partnera. Někdo považuje za základ partnerův vzhled, jiný zase určitý typ povahy či souznění v oblasti volnočasových aktivit. Odhlédnete-li však od specifických požadavků, zjistíte, že existuje určitý soubor povahových rysů, které svého nositele činí pro opačné pohlaví obecně atraktivním. Dobrou zprávou je, že se často jedná o takové povahové rysy, které si můžete osvojit – i když vám doposud nebyly vlastní.

První dojem je velmi důležitý (ne-li nejdůležitější)

Důležitost prvního dojmu byla již popsána nesčetněkrát. Na základě prvního dojmu se ve většině případů rozhodne, zdali s protějškem navážete nějaký vztah či nikoliv. Abyste skvělý první dojem podpořili, je dobré si osvojit několik povahových rysů. Jistě uznáte, že potkáte-li člověka hýřícího energií a štěstím, přitahuje vás více než ostatní. Rádi byste jeho energii nasáli a nechali se unášet na její vlně. Takový partner je inspirativní a dokáže rozptýlit obavy i z těch nejčernějších problémů.


iZdroj fotografie: Unsplash
Člověk hýřící energií a štěstím je pro opačné pohlaví atraktivnější

Další „sexy“ vlastností je smysl pro humor. Ten i ve vztahu pomáhá překlenout drobné problémy a spory. Navíc takový partner je zpravidla i inteligentní. Věděli jste například, že pro správné používání ironie a sarkasmu je určitá úroveň inteligence podmínkou? Při prvním setkání jistě oceníte i zájem o vaši osobu. Určitý zájem o partnera – flirtování, romantické večeře, dlouhé rozhovory, apod. – je klíčový i pro zdravý vztah.


iZdroj fotografie: Pixabay
Naučíte-li se jisté míře citlivosti, zvýšíte svoji atraktivitu pro opačné pohlaví

Obecně výše cenění bývají i lidé, kteří se dokáží ponořit do krásy kolem sebe. Ti, kdo vycítí i skryté pocity a nebojí se dát ty své najevo. To souvisí s dalším povahovým rysem – se soběstačností. Jistě budete raději chtít poznat někoho, kdo je sebevědomý a nesnaží se srovnávat s ostatními či nepřejímá jejich názory. Takový člověk působí mnohem dospěleji a vyzráleji. Vlastností, kterou můžete skvělý první dojem dotvořit, je loajalita – během rozhovoru se soustředit jen na svůj protějšek dodává pocit výjimečnosti.

Určité rysy osobnosti činí dlouhodobý vztah atraktivnějším

Loajalita je nicméně důležitá i pro dlouhodobý vztah. Schopnost odolat pokušení je někdy těžko udržitelná, avšak právě proto si svého partnera následně tak vysoko ceníte. V dlouhodobém vztahu je rovněž potřebná upřímnost – schopnost si říkat pravdu a být čestný. Jednak je jednání s takovými lidmi jednodušší a jednak to vykazuje spolehlivost. Dalším z rysů je důvěra. Ta je pro vztah naprosto zásadní a je důležité, aby vám partner mohl důvěřovat v malých i velkých věcech.


iZdroj fotografie: Pixabay
V dlouhodobém vztahu je důležité partnerovi prokázat určitou loajaliltu (oddanost) a neflirtovat s lidmi okolo

Každý vztah ovšem potřebuje pro své fungování oživovat pověstnou „jiskru“. Proto se naučte svému partnerovi říkat, že ho milujete a zároveň se své city nebojte vyjádřit i gesty. Dalšími důležitými osobnostními rysy jsou trpělivost, laskavost a podpora. Když vás partner podporuje, dává vám jisté zázemí a zároveň víte, že máte někoho stále na své straně. Trpělivost je také důležitá – umět čekat bez výčitek je vlastní málokomu. Avšak mezi partnery je tato vlastnost vysoce ceněná.


iZdroj fotografie: Depositphotos
Buďte laskaví, trpěliví a podporující, váš partner to dokáže náležitě ocenit

Posledním, dvanáctým, rysem osobnosti je laskavost. Být laskavý je leckdy těžké, avšak je známé, že s nevrlými a zlými lidmi nechce nikdo ve vztahu nadále setrvávat. Být laskavý vyžaduje jisté sebeovládání – například nerozčilovat se kvůli maličkostem, odpouštět chyby svého partnera a umět používat kompromisy. Pokud z člověka vyzařuje vřelost a štěstí, bývá u opačného pohlaví více ceněn.

Zdroj: Brightside

Diskuze Vstoupit do diskuze
68 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
5/5 (83%) 154 hlasů
Nahlásit chybu
adbz.cz
Ekvitermní regulace vytápění má spoustu předností
Události247.cz
Okamura ostře proti Babišovi, označil ho dokonce za zrádce
JakZdravě.cz
Aby vám nepadaly!
VědaŽivě.cz
Prdíte před svojí polovičkou? Pokud ne, tak byste měli. Důvod vás překvapí