Žena s rakovinou si nenechala vzít svůj den | DámskýDeník.cz

Nevěsta se dozvěděla smrtelnou diagnózu rakoviny prsou. Snoubenci řekla své ano na nemocničním lůžku 18 hodin před smrtí

Zamilovaný pár z amerického Connecticutu čekala pohádková svatba. Místo toho ale musel improvizovat, protože se Heather ocitla v nemocnici se smrtelnou diagnózou.

i Zdroj fotografie: Se souhlasem Kara Lee
                   

Mladá žena jménem Heather Mosher měla před sebou krásnou budoucnost. Měla milujícího snoubence, rodinu a zdánlivě dokonalý život. To, co v životě máme, ale často považujeme za samozřejmost. Vážíme si pouze těch velkých věcí a ty malé, jako je třeba setkávání s rodinou nebo každý malý polibek na rozloučenou, považujeme za samozřejmost. Život ale v případě Heather a také mnoha dalších ukazuje, že důležité by pro nás měly být právě ty malé, skoro až zanedbatelné životní momenty.Vysněné zásnuby

Heather se se svým nastávajícím potkala na taneční swingové párty v Hartfordu v Connecticutu. Na jejich seznámení nejdříve navázalo přátelství, které později přerostlo v láskyplný vztah. „Plánoval jsem požádat ji o ruku 23. prosince 2016,“ vypráví manžel již zesnulé Heather Dave. „To ráno jsme jeli k lékaři na vyšetření poté, co si našla bulku v prsu,“ dodává. Rutinní vyšetření, na které měl navázat dojemný moment, se ale kvůli zhoubnému nálezu proměnil v peklo.


iZdroj fotografie: Se souhlasem Kara Lee

„Nález ukázal rakovinu prsu a tehdy, více než kdy jindy, bylo důležité jí ukázat, že tímhle nebude procházet sama,“ vysvětluje Dave. Biopsie tedy ukázala rakovinu prsu a Heather, mezitím co se svým snoubencem připravovala vše na jejich vysněný den, čekaly dva cykly chemoterapie a dvě operace. I přesto, že se zdravotní stav Heather velmi rychle zhoršoval, zamilovaný pár neztrácel naději. „Jednou za mnou přišel lékař a řekl, že bychom se měli raději vzít dříve, než na to bude příliš pozdě,“ popisuje situaci Dave.

Pohádková svatba na nemocničním lůžku

Dave věděl, že musí konat rychle. Proto se tedy se svou snoubenkou dohodl, že nebudou na nic čekat a jejich pohádkový den uspořádají rovnou v nemocnici. Zamilovaný pár si řekl své ano před zraky svých nejbližších 22. prosince 2017 v nemocnici ve městě Hartford, kde Heather procházela léčbou. „Bylo vidět, že tohle jsou poslední momenty jejího života, ale že se podařilo splnit její velké přání,“ vypráví fotografka Kara. Dojemné fotky tak ukazují nejen štěstí, ale zároveň bolestivé loučení obou novomanželů.


iZdroj fotografie: Se souhlasem Kara Lee

Heather zemřela 18 hodin po slavnostním obřadu. „Jejími v podstatě posledními slovy byl svatební slib,“ vypráví dojatě Dave. „Když vám zemře milovaná osoba, je to, jako by vám někdo uřízl kus těla. Tak moc jsme k sobě byli připoutaní,“ vysvětluje mladý vdovec. „Byla to moje milovaná holčička, moje zlatíčko. Nevím, jak bez ní dokážu žít. I po té době to stále tak bolí,“ zajíká se Dave smutkem i po několika letech.

Rozloučení s Heather

Rozloučení se zesnulou novomanželkou proběhlo 30. prosince 2017. „Tohle bylo námi původně vybrané datum svatby,“ popisuje Dave. „Kdybychom se nevzali dříve, už bychom to nestihli,“ dodává. I když se to někomu může zdát bolestivé, rozloučení v den, na který byla původně plánovaná svatba, bylo záměrné. „Byl to den, kdy jsme si měli říct své ano, a teď jsem jí místo toho řekl své sbohem. Tento den si vybrala, mě i rodině to přišlo jako samozřejmost,“ vysvětluje Dave.

Jak se vám líbil tento láskyplný, ale dojemný příběh?

Zdroj: Mulheres de Valor

Diskuze Vstoupit do diskuze
133 lidí právě čte
Zobrazit další články
adbz.cz
Trendy pokojové rostliny roku 2021: Jsou levné, nenáročné a především oslnivě krásné
Události247.cz
Vláda na kompenzační bonus vynaložila 740 milionů korun. Ekonom se vyjádřil k výši částky
JakZdravě.cz
Není droždí jako droždí. Obchody nabízejí 2 druhy, jen to obohacené obsahuje přidané vitamíny
VědaŽivě.cz
Proč zvířata hibernují? Některá prospí celou zimu, jiná své tělo „vypnou“ jen na pár hodin