92leté babičce dávali lékaři poslední 2 dny života. Po osudovém setkání s novorozenou pravnučkou se zázrakem vyléčila

Maminka novorozené holčičky se podělila o video, které zachycuje unikátní pouto dítěte s jeho praprababičkou. Záběry dojímají celý internet.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Milující rodina a zázemí, které poskytuje, jsou pro zdravý psychický vývoj dítěte klíčové. I přesto, že se stabilně zvyšuje naděje na dožití (kromě současného výkyvu způsobeného onemocněním covid-19, jenž naději na dožití nepatrně snížil), možnost poznat vlastní praprarodiče zažilo jen malé procento lidí. Pokud se nicméně praprarodiče se svými pravnoučaty setkají, jedná se téměř vždy o velmi dojemné shledání. O jedno takové se podělila i maminka novorozené holčičky, která si se svou praprababičkou utvořila unikátní pouto.

Mezi miminkem a praprababičkou vzniklo krásné pouto

Když se dívka narodila, lékaři její praprababičce předpověděli pouhý týden života. Dívčina maminka se proto rozhodla zaznamenat každý jeden den z praprababiččina zbývajícího času na fotografiích. Chtěla tak pro svoji dceru uchovat na milovanou osobu alespoň nějakou památku. Ovšem v momentě, kdy se stařenka se svojí pravnučkou setkala, se stal zázrak. Důchodkyně při kontaktu s dítětem viditelně pookřála a dostala novou chuť do života.

iZdroj fotografie: Depositphotos
Pravnučka pomohla důchodkyni nalézt ztracenou chuť do života

Nejen, že se začala opět smát a komunikovat, ale rovněž se vrátila k milovanému vaření a krátkým procházkám. I pro malou holčičku bylo setkání s praprababičkou výjimečné. Dívka se v jejím náručí vždy uklidnila a tvrdě usnula – cítila se v bezpečí a velmi milovaná. Rovněž se nenaplnila předpověď lékařů, že stařenka brzy zemře. V době, kdy maminka novorozené holčičky zveřejnila dojemné video složené z pořízených fotografií, žila důchodkyně již o dva měsíce déle.

Nepodceňujte význam starších generací v životě dítěte

Jedinečné video, o něž se dívčina maminka podělila s uživateli internetu, se takřka okamžitě stalo hitem, který zhlédlo přes půl milionu diváků a zaujal i zahraniční média. Ta poukazují zejména na fakt, že setkání starších generací s těmi mladšími přináší benefity pro obě strany. Důchodcům vlévá do žil novou chuť žít a dětem nabízí lásku, péči a rady zkušených a (v mnoha oblastech života) moudrých.

Mezi benefity, které mohou děti od svých (pra)prarodičů získat, se řadí například ochota je vyslechnout a poskytnout jim nestrannou radu, možnost slyšet jejich životní příběh či „pouhé“ rozmazlování. Podle psychologů jsou všechny tyto činnosti pro psychické zdraví jedince velmi důležité a není dobré jejich význam podceňovat. Kvůli oboustranně výhodnému vztahu se tak čím dál častěji uvažuje (a v některých evropských státech i realizuje) umístění domovů pro seniory a dětských domovů do těsné blízkosti.

Jaký jste měli vztah se svými praprarodiči?

Zdroj: Audacy News

Diskuze Vstoupit do diskuze
130 lidí právě čte
Zobrazit další články