Rodiče zažili novoroční zázrak. Jejich dcera se po 40 minutách bez známek života znova nadechla. Záchranáři byla již prohlášena za mrtvou

Malá Alesya je důkazem toho, že odhodlání se často vyrovná zázraku. Když Ruslan odmítl přestat resuscitovat tělo svojí dcerky, téměř nikdo nevěřil, že má ještě naději.

i Zdroj fotografie: Se souhlasem Ruslan Odonec
                   

Ruslan a Anastasie Odonecovi slavili se svou rodinou a přáteli další úspěšný rok. Byli v sedmém nebi, jelikož bydleli v rodinném domku, na němž několik let tvrdě dřeli, a měli dvě děti (pětiletého Radomira a tříletou Alesyu) plné života. Nikdo nečekal, že se po chvilce nepozornosti tak rychle vše obrátí vzhůru nohama, a události, které budou následovat, si budou pamatovat do konce svých životů.

Otec se odmítl vzdát naděje

Vše začalo nevinně, když si jejich dvě děti spolu se sestřenicí hrály venku u bazénu. Děti řádily a rodiče s klidem poslouchali, jak se venku smějí. Vše se změnilo, když si uvědomili, že se děti, které sledovali pouze zpovzdálí, už nesmějí a u bazénu vládne hrobové ticho. Přiběhli za nimi a zjistili, že tělíčko Alesyy plave v bazénu hlavou dolů. Ruslan se pro svoji dcerku okamžitě a bez váhání vrhl a vytáhl ji z vody ven. Holčička však nejevila sebemenší známky života.

iZdroj fotografie: Se souhlasem Ruslan Odonec

Anastasie se na místě zhroutila při zjištění, že její malá holčička nedýchá. Ruslan se mezitím snažil napodobit první pomoc podle toho, co viděl v televizi, protože sám první pomoc neovládal. Prarodiče zavolali záchranáře, kteří po Ruslanovi přebrali resuscitaci. Po půl hodině holčička stále nejevila známky života a záchranáři ji tak prohlásili za mrtvou.

Otec se však nehodlal vzdát a rozhodl se, že bude v resuscitaci pokračovat, ať si záchranáři říkají, co chtějí. Když se po čtyřiceti minutách holčička znova nadechla, měli už záchranáři vypsaný protokol o jejím úmrtí. Okamžitě ji poté převezli do speciálního ústavu v Moskvě. Žádný z lékařů nedokázal pochopit, jak to holčička mohla přežít. Byla sice v kómatu, ale živá. Další zázrak na lékaře čekal, když se Alesya po čtrnáctidenním kómatu probrala.

iZdroj fotografie: Se souhlasem Ruslan Odonec

Odhodlání malé dívenky nemá mezí

Její stav byl vážný, Alesya nebyla schopna vidět, mluvit a ani se pohnout. Lékaři věřili, že se její stav nezlepší a že je zázrakem, že je ještě vůbec naživu. Avšak za skutečný zázrak považovali to, když se její stav začal postupně lepšit. Malá Alesya, díky svému odhodlání, získala zpátky své motorické schopnosti, hlas i zrak. Nyní je z ní šťastné a naprosto zdravé dítě, bez jakýchkoliv omezení, až na zvýšenou starost rodičů, která je ale vzhledem k okolnostem naprosto přirozená. 

Jak byste se při resuscitaci zachovali vy?

Zdroj: Daily Mail

Diskuze Vstoupit do diskuze
145 lidí právě čte
Autor článku

Šárka Šumná

Zobrazit další články